در تنگ

Strait Is the Gate

  • قیمت : ۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : ناموجود

معرفی کتاب در تنگ اثر آندره ژید

رمان در تنگ که برای اولین بار در سال 1909 انتشار یافت، رمانی است که به شکست عشق در مواجهه با تنگنای فلسفه ی اخلاقی آیین پروتستان می پردازد. پسری دوست داشتنی و اهل پاریس به نام ژروم پالیسیه، تابستان ها را در خانه ی عمویش در حومه ی نورماندی می گذراند. ژروم در آن جا عاشق و شیفته ی دخترعموی خود، آلیسا شده و درمی یابد که آلیسا نیز به او علاقه مند است. اما آلیسا به تدریج متقاعد می شود که علاقه ی ژروم به او، سعادت روح پسرعموی جوانش را تهدید می کند و به خاطر رستگاری ژروم، تصمیم می گیرد تا هر چیز زیبایی که در خود می بیند[چه روحی و چه بدنی]را سرکوب و پنهان سازد. رمان در تنگ که بر اساس تحلیل های فروید پایه گذاری شده است، برای پیشروی خود از تجارب دوران کودکی و سوءتفاهم های ایجاد شده میان دو نفر، استفاده می کند. رمان در تنگ، بازسازی خاطره ی خواستگاری نافرجام آندره ژید از دخترعمویش، بین سال های 1888 و 1891 نیز هست.

کتاب در تنگ


ویژگی های کتاب در تنگ

برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1947

مشخصات کتاب در تنگ
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-331-149-0
تعداد صفحه :200
سال انتشار شمسی :1392
سال انتشار میلادی :1909
سری چاپ :2
نکوداشت های کتاب در تنگ
This book is about the problems of human relationships.
این کتاب به مشکلات روابط انسانی می پردازد.
Amazon Amazon

A consciously stark but basically ironic tale.
داستانی سرراست و بی پروا اما اساسا طعنه آمیز.
Britannica Britannica

Beautifully deep and evocative.
بسیار ژرف و تأمل برانگیز.
Book to the Future

بخش هایی از کتاب در تنگ (لذت متن)
اگر با زنی به بحث و مجادله بنشینی، کارت درآمده است و کاملا باخته ای.

خدایا، تو می دانی که من برای دوست داشتن تو به وجود او احتیاج دارم. خدایا، او را به من بده تا من قلب خویش را به تو دهم. خدایا این دعای ناشایسته را بر من ببخشای... نه قدرت آن دارم که نام وی به زبان نیاورم و نه قدرت دارم که درد دل خویش از یاد ببرم...

می خواهم چیزی به تو بگویم: ژروم، من دیوانه وار عاشق ژولیت هستم! - خوب! اظهار عشق کردی؟ - نه، نه... نمی خواهم شیرین ترین فصل سرگذشت را ورق بزنم.