کتاب عدالت

Justice: What's the Right Thing to Do
کار درست کدام است ؟
کد کتاب : 2452
مترجم :
شابک : 978-964-213-253-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 290
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 1 خرداد

عدالت : چه باید کرد؟
Justice: What's the Right Thing to Do
کد کتاب : 15202
مترجم :
شابک : 978-6007439210
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 384
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 1 خرداد

عدالت- کدام کردار ما نیک است؟
Justice: What's the Right Thing to Do
کد کتاب : 13978
مترجم :
شابک : 978-6001171901
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 424
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 1 خرداد

عدالت
Justice: What's the Right Thing to Do
کد کتاب : 6798
مترجم :
شابک : 9786007293065
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب عدالت اثر مایکل سندل

کتاب عدالت، اثری نوشته ی مایکل سندل است که اولین بار در سال 2008 به انتشار رسید. سندل در این کتاب تحسین شده، آموزه هایی کمیاب را در رابطه با تفکر درباره ی مسائل و چالش های پیچیده ی پیش روی ما در جوامع امروزی به مخاطبین ارائه می کند. کتاب عدالت، نام خود را به عنوان راهنمایی روشن و جذاب برای آن دسته از افرادی مطرح کرده که به دنبال یک گفتمان اجتماعی مستحکم تر و عاقلانه تر هستند. تبعیض مثبت، اتانازی، سقط جنین، خدمات عمومی، محدوده های اخلاقی بازارها؛ سندل در این اثر، ارتباطی میان سوالات اساسی فلسفه ی سیاسی و چالشی ترین مسائل روز برقرار می کند و نشان می دهد چگونه داشتن درکی قابل اطمینان تر از فلسفه می تواند به ما در فهم سیاست، اخلاقیات و حتی اعتقادات خودمان کمک کند.

کتاب عدالت


ویژگی های کتاب عدالت

مایکل سندل از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز

مایکل سندل
مایکل سندل، زاده ی ۵ مارس ۱۹۵۳، فیلسوف سیاسی و نویسنده ای آمریکایی است. سندل استاد دانشگاه هاروارد است. او بیش از همه به خاطر کلاس «عدالت» خود در دانشگاه هاروارد، و نقدهایش بر نظریه ی عدالت از «جان راولز» در مورد لیبرالیسم و حدود عدالت مشهور است. سندل عضو دائمی آکادمی هنرها و علوم آمریکا نیز هست. او در سال ۱۹۸۵ جایزه ی تدریس هاروارد-رادکلیف را برد و در سال ۱۹۹۹ استاد تمام دانشگاه هاروارد شد. انجمن علوم سیاسی آمریکا در سال ۲۰۰۸ از سندل به خاطر نبوغش در تدریس، تقدیر کرد.
نکوداشت های کتاب عدالت
Lively, thought-provoking, and wise.
سرزنده، تفکربرانگیز و خردمندانه.
Barnes & Noble

Absolutely indispensable for anyone who wants to be a good citizen.
کاملا ضروری برای هر کسی که می خواهد شهروندی خوب باشد.
Walter Isaacson, author

A truly transformative reading.
اثری به واقع دگرگون کننده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب عدالت (لذت متن)
پرسش از عادلانه بودن جامعه به معنای طرح این پرسش است که جامعه چیزهایی را که ارزشمند می دانیم - درآمد و ثروت، تکالیف و حقوق، اختیارات و مسئولیت ها، مناصب و افتخارات - چگونه توزیع می کند. جامعه ی عادل این کالاها را به درستی توزیع می کند و به هر فردی چیزی را می دهد که شایستگی اش را دارد. پرسش های دشوار وقتی آغاز می شود که می پرسیم لیاقت و شایستگی مردم چیست و چرا.

کانت بر این باور است که آزادانه عمل کردن به معنای مستقل عمل کردن است. و مستقل عمل کردن به معنای عمل کردن بر اساس قانونی است که خود برای خویشتن وضع می کنیم، نه اوامر طبیعت یا عرف های اجتماعی.

فرض کنید دو کودک در حال غرق شدن هستند و شما تنها برای نجات یکی از آن ها فرصت دارید. یکی از این دو، فرزند شما و دیگری فرزند یک غریبه است. آیا اشتباه است که فرزند خود را نجات دهید؟ آیا بهتر نیست شیر یا خط کنید؟ اکثر مردم می گویند نجات فرزند خودتان هیچ ایرادی ندارد، و به نظرشان عجیب است که در چنین شرایطی، رعایت انصاف مستلزم شیر یا خط انداختن باشد. در ورای این واکنش این فکر قرار دارد که والدین در برابر رفاه فرزندانشان مسئولیت های خاصی دارند. برخی می گویند که این مسئولیت ناشی از رضایت است؛ با تصمیم به بچه دار شدن، والدین داوطلبانه با مراقبت ویژه از آنان موافقت می کنند.