کتاب رقص خورشید در روز ابری

Sun on a Cloudy Day
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 33,000 | 29,700 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیلوفر نیلوفر
    نویسنده:
کد کتاب : 24769
مترجم :
شابک : 978-9644487910
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 223
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1973
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 14 تیر

معرفی کتاب رقص خورشید در روز ابری اثر حنا مینه

حنا مینه رمان نویس سرشناس سوری در آثارش به تصویر زندگی مردم فقیر و در حاشیه جامعه می پرداخت، چندین کتاب با این مضامین نوشته بود و به عنوان یکی از نخستین رمان نویسان عرب که به رآلیسم اجتماعی توجه داشتند، شناخته می شد. مینه بیش از نیمی از یک قرن را به نویسندگی اشتغال داشت و از کارهای وی اقتباس های متعدد سینمایی و تلویزیونی شده است.
کتاب حاضر درباره تاثیرات امپریالیسم و ستم کاری است. در این رمان داستان یک مرد جوان سوری روایت می شود که در برابر خانواده وابسته اش در دوره تسلط فرانسوی ها بر سوریه ایستادگی می کند. این کتاب درباره دوران گذار و تغییرات سیاسی پس از جنگ جهانی اول بود که قدرت امپراتوری عثمانی روبه کاهش رفت و سوریه سرانجام توانست استقلال خود را در سال ۱۹۴۳ به دست آورد.

کتاب رقص خورشید در روز ابری

حنا مینه
حنا مینه (عربی: حنا مينة‎؛ ۹ مارس ۱۹۲۴ – ۲۱ اوت ۲۰۱۸) روزنامه‌نگار و رمان‌نویس برجسته اهل سوریه و یکی از نویسندگان تأثیرگذار عرب بود که «پدر رمان مدرن» سوریه یا «بنیانگذار رمان سیاسی» در این کشور خوانده می‌شد.[۱] در کتاب ادبیات «محور شرات» او به عنوان «برجسته‌ترین» نویسنده کشور توصیف شده‌است.شجاعت حنا مینه هم در ایجاد تشکیلات ادبی در کشورهای استبداد زده عربی و هم در تشویق نویسندگان به پرداختن به موضوعات سیاسی س...