کتاب سرود مقدس

Anthem

مشخصات کتاب سرود مقدس
مترجم :
شابک : 978-964-423-928-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 101
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی تالار مشاهیر پرومتئوس سال 1986

معرفی کتاب سرود مقدس اثر آین رند

آین رند در رمان سرود مقدس، آینده ای ترسناک را به تصویر کشیده است که انسان ها در آن، هیچ اسم، استقلال و ارزشی ندارند. شخصیتی به نام ایکوالیتی 7-2521 در عصری تاریک در آینده زندگی می کند که در آن، تمام تصمیمات توسط یک انجمن گرفته می شود، همه ی انسان ها به صورت دسته جمعی زندگی می کنند و کلیه ی نشانه های فردگرایی و حریم خصوصی محو و نابود شده اند. برخلاف چنین محیط خفقان آوری، بارقه هایی از آزادی و فکر مستقل هنوز در او وجود دارند،جامعه به او این طور آموخته است که چنین شور و هیجانی را ناهنجار و گناه آلود بپندارد. ایکوالیتی7-2521 در دنیایی به شدت تساوی طلب، تصمیم می گیرد تا از توده ی مردم فاصله بگیرد تا برای خودش فکر کند و تصمیم بگیرد و به زن مورد انتخاب خودش عشق بورزد. او اکنون به دلیل مرتکب شدن بزرگ ترین گناه، توسط انجمن به مجازات مرگ محکوم شده است. در دنیایی که «ما» حرف اول و آخر را می زند، او موفق به کشف دوباره ی واژه ی مقدس و فراموش شده ی «من» شده است.

کتاب سرود مقدس

آین رند
آین رند با نام کامل آلیسا زینوفیونا روزنبام، زاده ی ۲ فوریه ۱۹۰۵ در روسیه و درگذشته ی ۶ مارس ۱۹۸۲ در آمریکا، رمان نویس، فیلسوف، نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس روسی-آمریکایی بود. رمان های پرفروش آین رند، سرچشمه و اطلس شورید، و نقش او در ایجاد و پیشبرد نظام فلسفی که خود آن را «عینیت گرایی» (آبژکتویسم) نام داده بود، بیشترین نقش را در به شهرت رسیدن وی داشته اند.او در یک خانواده ی بورژوای یهودی روس که در سن پترزبورگ زندگی می کردند به دنیا آمد. او بزرگترین دختر از سه دختر زینووی زاخاریویچ روزنبائوم...
نکوداشت های کتاب سرود مقدس
Rewarding and satisfying.
خوشایند و رضایت بخش.
All-American Books

Rand combines clarity of expression with prose of poetic grace.
رند، فصاحت کلام را با نثری شعرگونه درهم می آمیزد.
Fact Forum News

Stunning.
خیره کننده.
Page by Page Books

قسمت هایی از کتاب سرود مقدس (لذت متن)
خوشحالی من، وسیله ی رسیدن به هیچ هدفی نیست. خود هدف است. خودش، هدف خودش است.

آزادی من چیست، اگر همه ی موجودات، حتی ناشی ها و ناتوانان، اربابان من باشند؟ زندگی من چیست، اگر فقط باید تعظیم، موافقت و اطاعت کنم؟

اسرار این زمین را هر کسی نمی تواند درک کند، مگر آنان که در طلب آنند.