کتاب مجموعه هاپو و دوستانش

Spot the Dog Series
  • 15 % تخفیف
    88,000 | 74,800 تومان
  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 25187
مترجم :
شابک : 978-9643694777
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 84
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 4 مهر

معرفی کتاب مجموعه هاپو و دوستانش اثر اریک هیل


هاپو یک توله سگ خیالی است که توسط اریک هیل، نویسنده انگلیسی و تصویرگر کتاب های مصور کودکان خلق شده است. موفقیت کتاب‌های هیل در مورد هاپو منجر به تولیدات رسانه‌ای دیگر، از جمله عناوین تلویزیونی و ویدئوهای خانگی، آلبوم‌های موسیقی و عناوین CD-ROM شد. این مجموعه اولین بار در سال 1980 منتشر شد، زمانی که هیل در بازاریابی خلاقانه کار می کرد، الهام گرفت. او متوجه شد که پسر سه ساله‌اش مجذوب فرآیند بلند کردن کاغذ بر روی طرحی است که او خلق می‌کرد. اسیر این فکر، هیل داستانی درباره یک توله سگ ساخت که طرح فلپ را در خود جای داده بود.در اواخر دهه 1970، این یک مفهوم فوق‌العاده نوآورانه بود و مدتی طول می‌کشید تا هر ناشر به این ایده توجه کند تا کتاب‌های پافین تصمیم بگیرند کتاب او را منتشر کنند. در عرض چند هفته پس از انتشار اولین کتاب، در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار گرفت.
هیل گفت: "وقتی برای اولین بار هاپو را کشیدم، متوجه شدم که وقتی آمدم نقطه روی بدن و نوک دم او را بکشم، در حال کپی کردن علامت های روی یک هواپیما بودم. من با طراحی هواپیما بزرگ شدم - اینطوری نقاشی را یاد گرفتم. «اکنون که به گذشته نگاه می‌کنم کاملا متقاعد شده‌ام که آموزش واقعی طراحی کارتون - که البته سبک من است - منجر به تولید هاپو شد. کارتون‌ها باید بسیار ساده باشند و تا حد امکان کلمات کمتری داشته باشند. من هاپو را از پیشینه قبلی خود به عنوان طراح و تصویرگر طراحی کردم. کاملا ناخودآگاه بود، اما اکنون می‌توانم ببینم که یک علامت تجاری آماده در نوع خود ایجاد کرده‌ام، با لکه‌های اساسی روی بدن و کمی روی دم.»
با گذشت زمان، این کتاب به بیش از شصت زبان ترجمه شد.

کتاب مجموعه هاپو و دوستانش

اریک هیل
اریک گوردون هیل (7 سپتامبر 1927 - 6 ژوئن 2014) نویسنده و تصویرگر انگلیسی کتب تصویر کودک ، انگلیسی بود که بیشتر به خاطر شخصیت توله سگ خود به نام Spot شناخته شده بود. آثار وی به دلیل سهم خود در سواد کودکان بسیار مورد ستایش قرار گرفته است.وی در هالووی لندن متولد شد، اما در جنگ جهانی دوم به حومه شهر تخلیه شد. او در سن 14 سالگی مدرسه را ترک کرد و ابتدا در یک استودیوی تصویرگری به عنوان یک پسر بد عمل کار کرد و در اوقات فراغت خود را به ترسیم کارتون و نوارهای طنز ترغیب کرد. به دنبال خدمات ملی، وی اسکچ...