کتاب چگونه در بورس، دو میلیون دلار بدست آوردم؟

How I Made $2,000,000 In The Stock Market
کد کتاب : 25388
مترجم :
شابک : 964-2522012
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 184
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1960
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم
How I Made $2,000,000 In The Stock Market
کد کتاب : 85067
مترجم :
شابک : 978-6006988429
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 184
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1960
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم
How I Made $2,000,000 In The Stock Market
کد کتاب : 85470
مترجم : علی صفری
شابک : 978-6008572428
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 159
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1960
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

معرفی کتاب چگونه در بورس، دو میلیون دلار بدست آوردم؟ اثر نیکلاس دارواس

کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم کتابی فوق العاده ای است که یکی از غیرمعمول ترین داستانهای موفقیت در تاریخ بورس را روایت می کند. نیکلاس دارواس یک تاجر حرفه ای در زمینه بورس و اوراق بهادار نبود. او عضو مهمی از گران قیمت ترین تیم رقص در شو های تجاری بود، یک حرفه ای در زمینه ی حل کردن جدول کلمات متقاطع و همچنین یک قهرمان پینگ پونگ بود. نیکولاس دارواس که اهل مجارستان بود، از بدو تولد، به عنوان اقتصاددان در دانشگاه بوداپست آموزش دیده بود . وی که مایل به ماندن در مجارستان نبود زیرا احتمال داشت نازی ها او را دستگیر کنند. وی در سن 23 سالگی با ویزای خروج جعلی و پنجاه پوند پول فرار کرد تا در استانبول ترکیه از گرسنگی نمیرد. او در طول ساعات کاری خود به عنوان رقصنده ، حدود 200 کتاب در بازار را مطالعه کرد و روزانه 8 ساعت را صرف تحصیل کرد. او کاملا شگفت زده شد که سهام همچنان رو به افزایش است و متعاقبا آنها را فروخت تا سود بزرگی کسب کند. او با رویکرد سرمایه گذاری منحصر به فرد خود توانست چندین بار خود را میلیونر کند. برخلاف دیگر به اصطلاح سیستم های دیگر ، او بی توجه به افزایش بازار و یا سقوط آن، کار می کرد. هنگامی که اخبار مربوط به سود و روشهای خارق العاده ی دارواس منتشر شد ، او در مجله ی تایمز تبدیل به یک چهره شد. وی سپس متقاعد شد که کتابی بنویسد که با استقبال زیادی مواجه شد و خیلی سریع و در مدت هشت هفته نزدیک به 200000 نسخه از آن فروخته شد . بسیاری از شرکتهایی که در این کتاب در مورد آنها صحبت می شود دیگر وجود ندارند. بسیاری از سهام دیگر معامله نمی شوند. با این وجود ، اصول اساسی آن همیشه به درد خواهد خورد.

کتاب چگونه در بورس، دو میلیون دلار بدست آوردم؟

نیکلاس دارواس
نیکولاس دارواس (Nicolas Darvas‎؛ ۱۹۲۰ – ۱۹۷۷) یک سرمایه‌گذار خودآموخته، رقصنده، و پدیدآور اهل مجارستان بود. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتابی با عنوان «چگونه در بازار سهام، ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار به دست آوردم» است.
قسمت هایی از کتاب چگونه در بورس، دو میلیون دلار بدست آوردم؟ (لذت متن)
در آن زمان من الگوی کامل یک فرد خوشبین بودم. بدون کم ترین اطلاعات و اطمینان کافی دائما به داخل بازار شیرجه می زدم و از آن خارج می شدم. سهام شرکت هایی را خریدم که حتی نمی توانستم اسمشان را درست تلفظ کنم. کمترین اطلاعی درباره اینکه کجا هستند و چه کاری می کنند نداشتم. حقیقتا خریداری زودباورتر و نادان تر از چیزی که من بودم، نمی تواند وجود داشته باشد. تمام چیزی که می دانستم اسم سهمی بود که مثلا سرپیشخدمت کلوپ شبانه ای که در آنجا برنامه اجرا می کردم، به من توصیه کرده بود.

همزمان باآشنایی با اصطلاحات بورس، سعی می کردم آن ها را به کار ببرم. مجذوب کلماتی نظیر انواع درآمدها، سود سهام، سرمایه شرکت و … می شدم. به تدریج با تعاریف درست این کلمات آشنا می شدم. ولی حقیقت این بود که من حتی برای درک معانی و توضیحات درست کلمات بسیار عادی مثل سهام، اوراق مشارکت، دارایی و سود با مشکل مواجه بودم. چیزهای زیادی برای مطالعه وجود داشت. صدها کتاب درباره بورس منتشر شده بود. تعداد کتاب هایی که در این باره منتشر شده بود حتی از کتاب های منتشر شده درباره بعضی از موضوعات فرهنگی بیشتر بود.

هرگاه سهمی، رفتاری بهتر از سایر سهام عموم بازار نشان می داد فورا به رفتار هم گروهانش چشم می دوختم. اگر می دیدم که آن ها نیز در حال رشد هستند به دنبال سرگروه شان یعنی سهمی که بیشتر از سایرین رشد می کرد می گشتم.