کتاب جوینده طلا

The Prospector
کد کتاب : 254
مترجم :
شابک : 978-600-229-369-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 356
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2008

معرفی کتاب جوینده طلا اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو

کتاب جوینده ی طلا، از بزرگترین موفقیت های یکی از برجسته ترین رمان نویسان معاصر فرانسه، ژان ماری گوستاو لوکلزیو، بوده و اثری سرشار از احساسات غنی و صحنه های به یاد ماندنی است. داستان در زمان تغییر سده در جزیره ی ماریتیوس می گذرد و الکسیس جوان از زندگی روستایی به همراه والدین و خواهرش لذت می برد. کاوش در صور فلکی و گیاهان استوایی و رویاپردازی درباره ی گنجی که سال ها قبل توسط دزدان دریایی ناشناس مدفون شده، اسباب لذت او هستند. اما با مرگ پدر الکسیس، او مجبور می شود تا بهشت دوران کودکی را ترک گفته و وارد دنیایی از سختی و سرافکندگی شود. سال ها بعد، الکسیس به شکل وسواس گونه ای درگیر پیدا کردن گنج مدفون، و از طریق آن، جادوی گمشده و بازیابی قدرت جوانی اش شده است. او خانواده و شغلش را ترک کرده و سفری را شروع می کند که او را از جزایر استوایی دوردست به جهنم جنگ جهانی اول می کشاند. کتاب جوینده ی طلا با نثری گزنده و شعرگونه، حکایتی است از اوضاع زندگی یک انسان و توسط یکی از مهم ترین چهره های ادبی اروپای حال حاضر به رشته ی تحریر درآمده است.

کتاب جوینده طلا

ژان ماری گوستاو لوکلزیو
ژان ماری گوستاو لو کلزیو، زاده ی ۱۳ آوریل ۱۹۴۰، نویسنده ی معاصر فرانسوی است. اولین اثر او رمان بازجویی در سال ۱۹۶۳ جایزه ی رنودو را به خود اختصاص داد. تاکنون حدود ۴۰ کتاب از جمله مجموعه داستان های کوتاه و رمان های وی منتشر شده اند. جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۰۸ میلادی از سوی آکادمی سلطنتی سوئد به او تعلق گرفت.لوکلزیو در سال ۱۹۴۰ در شهر نیس فرانسه متولد شد، پدرش در زمان جنگ جهانی دوم در نیجریه خدمت می کرد، از همین روی در کودکی دو سال در نیجریه زندگی کرد. پس از اتمام دوره ی دبیرستان در نیس به دا...
نکوداشت های کتاب جوینده طلا
Hypnotic and mythic.
رویاگونه و اسطوره ای.
Booklist Booklist

An entertainment of the highest order.
سرگرمی ای در بالاترین سطح.
Chicago Tribune Chicago Tribune

Haunting and lyrical.
به یاد ماندنی و شعرگونه.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب جوینده طلا (لذت متن)
تا جایی که به خاطر می آورم، صدای دریا در گوش هایم بوده است.

حالا می فهمم به دنبال چه چیزی آمده ام: نیرویی بسیار قوی تر از من، خاطره ای که قبل از به دنیا آمدنم، آغاز شد.

حالا آرزو می کنم که می توانستم همه ی جزئیات آن روز را به خاطر آورم، تا بتوانم دوباره آن را زندگی کنم، چون آن روز، یکی از مهم ترین روزهای زندگی ام بود.