کتاب علم و فضیلت

Science And Virtue
(جستاری درباره تاثیر ذهنیت علمی بر منش اخلاقی)
کد کتاب : 25413
مترجم :
شابک : 978-9641855385
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 238
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 20 اسفند

معرفی کتاب علم و فضیلت اثر لوییس کاروئانا

پروفسور لوییس کاروئانا، کشیش یسوعی، در علوم، فلسفه، و الاهیات صاحب درجات است. او دکترایش را در رشته ی تاریخ و فلسفه ی علم از دانشگاه کمبریج گرفته، پیش از این سال ها استاد دانشگاه لندن بوده و اکنون، علاوه بر ریاست دانشکده ی فلسفه ی دانشگاه رم، به تدریس فلسفه و پژوهش در رصدخانه ی واتیکان اشتغال دارد. کاروئانا علاوه بر کتاب حاضر، صاحب آثاری چون کل گرایی و فهم علم، معماری مفهومی طبیعت، داروین و کاتولیک گرایی، و آغاز و پایان کائنات است.
دکتر کاروئانا در این کتاب، با پیمایش قلمروهای جدیدی در مرز میان علم و اخلاق، نشان می دهد چگونه ذهنیت علمی بر شکل گیری شخصیت فرد، یا کسب فضایل اخلاقی او اثر می گذارد. از نظر او علم فقط منظومه ای از دانسته ها و دانستنی ها نیست بلکه عاملی مهم در تعیین روش زندگی است. بحث کتاب به توصیف برهم کنش میان علم و اخلاق یا رد و قبول نوآوری های علمی محدود نمی ماند بلکه به موضوعات اساسی تری می پردازد که حاصل گرایش های مهم اخلاقی در بطن ذهنیت علمی است؛ و شرح می دهد چگونه علم، روش علمی، تاریخ علم، و قدرت تبیین علمی می تواند مفهومی از زندگی خوب را رقم بزند.

کتاب علم و فضیلت

لوییس کاروئانا
لوئیز کاروئانا استاد دانشگاه است. در سال 1991 به عنوان یک کشیش جسیوتی مقرر شد، کاروئانا دین را با اهداف علمی خود آمیخته است. وی مدرک لیسانس علوم را از دانشگاه مالت در ریاضیات و فیزیک دریافت کرد. وی سپس مدرک کارشناسی ارشد رشته فلسفه را از کالج هایتروپ در دانشگاه لندن به دست آورد.