کتاب کجا می ریم بابا؟

Where We Going, Daddy?: Life with Two Sons Unlike Any Other
کد کتاب : 256
مترجم :
شابک : 978-964-351-564-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 6 مهر

برنده ی جایزه ی فمینا سال 2008

معرفی کتاب کجا می ریم بابا؟ اثر ژان-لویی فورنیه

ژان لویی فورنیه انتظار این را نداشت که کودکی معلول داشته باشد. اما دو فرزند معلول نصیب او شد. رمان کجا می ریم بابا؟، داستان تأثیرگذار تلاش ها و مشکلات پدری شجاع است که سعی دارد تا زندگی بهتری برای ماتیو و توماس بسازد؛ دو پسری که از معلولیت های شدید جسمی و ذهنی رنج می برند. فورنیه، زندگی ای که تصور می کرد با فرزندانش داشته باشد را به خاطر می آورد اما پسرانش هیچ وقت به معنای واقعی کلمه، بزرگ نخواهند شد و او در سوگ تمامی رویاهایش نشسته است. او پدری متعهد است، اما از مواجهه با محدودیت ها و آستانه ی عشق ورزیدن به فرزندانش ابایی ندارد،زمان های بی شماری که یأس و ناامیدی او را فراگرفته و هیچ نور امیدی در افق زندگی اش نمی بیند. ماتیو و توماس، خیلی کم می توانند با سایرین ارتباط برقرار کنند و هرکدامشان به ترتیب، عباراتی ثابت و یکسان را تکرار می کنند، مانند «رمان کجا می ریم بابا؟»

کتاب کجا می ریم بابا؟

ژان-لویی فورنیه
ژان لویی فورنیه، زاده ی ۹ دسامبر ۱۹۳۸، نویسنده ی فرانسوی است که در سال ۲۰۰۸ موفق به دریافت جایزه ی فمینا برای کتاب کجا می ریم بابا؟ شد.او پسر دکتر پائول لندر امیلی فورنیه و ماری فرانسویس کامیل دلکورت است. در سال ۲۰۰۹ کتابش با نام کجا می ریم بابا؟ منتشر شد که درباره ی رابطه ی او و دو پسر معلولش، توما و ماتیو است. این کتاب برای او جایزه ی فمینا را به ارمغان آورد اما به خاطر ذات بحث برانگیز آن، منتقدین زیادی بر او خرده گرفتند؛ از جمله همسر پیشین او که مادر آن دو پسر بود.
نکوداشت های کتاب کجا می ریم بابا؟
Honest and admirable.
صادقانه و تحسین برانگیز.
NPR NPR

Unsettling and heartfelt.
تأثیرگذار و برآمده از دل.
Otherpress

Restless and well-crafted.
طوفانی و خوش ساخت.
Megs Maker

قسمت هایی از کتاب کجا می ریم بابا؟ (لذت متن)
نگرانی های زیادی وجود داشت که من نداشتم: تحصیل و هدایت حرفه ای شما. ما مجبور نبودیم بین شاخه های علمی و ادبی تردید به خرج دهیم. لازم نبود به خاطر آینده ی شما نگران باشیم، از همان آغاز به سرعت دریافتیم آینده ی شما چیست: هیچ...

وقتی کودکی هنگام بازی کردن با کرم کاکائو خود را کثیف کند، همه می خندند. اگر این کودک معلول باشد، کسی نمی خندد... او هرگز چهره ای را نخواهد دید که با نگاه کردن به او می خندند.

نگاه عجیبی به مسابقه ی زیباترین کودک داشتم. هنوز هم نمی فهمم چرا به کسانی که بچه های زیبایی دارند، تبریک می گویند و جایزه می دهند؛ انگار این هنر آن هاست. در این صورت چرا کسانی را که بچه های معلول دارند، تنبیه نمی کنند و برایشان جریمه نمی برند؟