کتاب توسعه درون زای منطقه ای

Leadership and Institutions in Regional Endogenous Development
رهبری و نهادها
کد کتاب : 25681
مترجم : بهزاد ملک پور اصل

شابک : 978-9641856184
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 299
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب توسعه درون زای منطقه ای اثر رابرت استیمسون

این کتاب درباره ی نقش رهبری و نهادها در توسعه ی اقتصادی منطقه ای است. از مهم ترین اهداف بلندمدت توسعه ی اقتصادی منطقه ای درونی کردن فرایندی است که متضمن دستیابی به توسعه ی پایدار است. چنین فرایندی در رابطه با توسعه، به رهیافت راهبردی مبتکرانه در برابر رهیافت منفعل و ممکن ساختن آن نیاز دارد تا بتواند ریسک انطباق با شرایط متغیر را مدیریت کند.
این کتاب چارچوبی نوین برای انگاشت پردازی توسعه ی اقتصادی منطقه ای ترسیم می کند؛ چارچوبی که به روشنی چشم انداز توسعه ی منطقه ای را در بر خواهد گرفت. نظریه ها و رهیافت های مرتبط با رشد و توسعه ی درون زا، که در طول بیست سال گذشته یا پیش تر مطرح شده اند، نقش انکارناپذیر رهبری را نادیده گرفته اند. همچنین شیوه های توجه آن ها به عوامل نهادی بسیار ساده انگارانه بوده است. رهیافت معرفی شده در این کتاب با مدنظر قراردادن نوشته های مرتبط با رشد و توسعه ی منطقه ای بر مبنای فرایندهای درون زا، رهیافتی یکپارچه است و مدلی برای توسعه ی درون زای منطقه ای را پیشنهاد می کند؛ مدلی که از متغیرهای کلیدی و اساسی آن رهبری و عوامل نهادی توأم با کارآفرینی است و نقش میانجی را برای پتانسیل منابع و عوامل بازار به عنوان متغیرهای مستقل و اثرگذار بر رشد و توسعه ی منطقه ای درنظر می گیرد.

کتاب توسعه درون زای منطقه ای

رابرت استیمسون
رابرت جی (باب) استیمسون یک جغرافیدان انسانی تحلیلی و دانشمند منطقه ای است.وی به مدت 49 سال در تعدادی از دانشگاههای استرالیا تحقیقات مکانی انجام داده است.باب رئیس سابق انجمن بین المللی علوم منطقه ای (RSAI)، انجمن علوم منطقه ای غربی (ایالات متحده) و بخش استرالیا و نیوزلند RSAI است. وی رئیس قبلی کمیسیون جغرافیای کاربردی IGU و عضو مستمر این کمیسیون است. استیمسون یک عضو آکادمی علوم اجتماعی در استرالیا، عضو RSAI و محقق ارشد سابق فولبرایت است. او عضو زندگی بخش استرالیا و نیوزلند RSAI است. وی دریافت ...