کتاب یک جاسوس در میان دوستان

A Spy Among Friends
کیم فیلبی و خیانت بزرگ
کد کتاب : 25768
مترجم : علی هادی
شابک : 978-6004610162
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 448
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 25 خرداد

معرفی کتاب یک جاسوس در میان دوستان اثر بن مک اینتایر

از پرفروش ترین های نیویورک تایمز
• داستان واقعی کیم فیلبی ، بدنام ترین جاسوس جنگ سرد
کتابی دیگر از نویسنده اصلی جاسوسی و نویسنده کتاب جاسوس و خائن.
کیم فیلبی کی بود؟ نزدیکترین افراد به او - مانند افسر MI6 و بهترین دوست او از کودکی ، نیکلاس الیوت ، و رئیس ضد جاسوسی سیا ، جیمز ژسوس آنگلتون - وی را به عنوان یک معتمد وفادار و یک میهن پرست می شناختند. فیلبی فردی درخشان و جذاب بود که به ریاست ضد جاسوسی انگلیس علیه اتحاد جماهیر شوروی رسید. او به همراه الیوت و آنگلوتون در جبهه های جنگ سرد ایستادند و کمونیسم را دور نگه داشتند. اما او مخفیانه به هر دوی آنها خیانت می کرد: او تمام مدت برای روس ها کار می کرد.
هر کلمه ای که همکارانش در غرب با اعتماد به نفس تمام به فیلبی می گفتند ، راهی مسکو می شد و مأموریت های بی شماری را به فنا می داد و تلاش های آمریکا و انگلیس را برای زیر پا گذاشتن تهدید شوروی با خاک یکسان می کرد. بنابراین سرانجام چگونه این عامل خائن در معرض دید قرار گرفت؟ در کتاب یک جاسوس در میان دوستان ، بن مک اینتایر به طرز ماهرانه ای داستان تکان دهنده ی این که که چگونه فیلبی تقریبا از پس همه اینها برآمد - و چه اتفاقی افتاد که سرانجام نقاب او افتاد را آشکار می کند.
بر اساس مقالات شخصی و پرونده های اطلاعاتی انگلیس که قبلا هرگز دیده نشده بود ، این داستان حماسی بن مک اینتایر در مورد یکی از بزرگترین داستانهای جاسوسی است ، تاریخ جنگ سرد که شما را بر صندلیتان میخکوب نگه می دارد.

کتاب یک جاسوس در میان دوستان

بن مک اینتایر
بندیکت ریچارد پیرس مکینتایر (متولد 25 دسامبر 1963) نویسنده، مورخ، منتقد و ستون نویس انگلیسی روزنامه تایمز است. ستون های وی از امور جاری تا جنجال های تاریخی را شامل می شود.پدر بن مکینتایر آنگوس مک اینتایر، پسر سرگرد فرانسیس مک اینتایر، از هوسارهای چهاردهم / بیستم بود. مادربزرگ پدری وی با نژاد اجداد ویسکونت نترویل رابطه داشت. او یک خواهر بزرگتر، متولد 1962، و یک برادر کوچکتر، متولد 1971 دارد. از طرف مادر او با باروت های هاروی و برکلی پاژه خویشاوند است.وی در مدرسه Abingdon و کالج سنت جان، کمبریج...
نکوداشت های کتاب یک جاسوس در میان دوستان
Macintyre does here what he does best — tell a heck of a good story.
مک اینتایر در اینجا همان کاری را انجام می دهد که به بهترین وجهی انجام می دهد - یک داستان خوب را تعریف می کند.
Boston Globe Boston Globe

Vivid and fascinating...[Macintyre] succeeds admirably.
زنده و جذاب ... [مک اینتایر] به طرز چشمگیری موفق می شود.
Newsday Newsday

قسمت هایی از کتاب یک جاسوس در میان دوستان (لذت متن)
الیوت نمی دانست که در همان سال ورودش به کمبریج، فیلبی جاسوس شوروی شده بود؛ نمی دانست که ازدواج ساده و شاعرانه ی فیلبی به راستی یک فریب بود و در واقع بهترین دوستش با یک جاسوس اتریشی کمونیست ازدواج کرده بود؛ نمی دانست که فیلبی نه به عنوان یک وطن پرست مشتاق همچون خودش، بلکه به بیان خود فیلبی، به عنوان «مامور نفوذی برای فعالیت در جهت منافع شوروی» به ام آی6 پیوسته بود، و خبر نداشت که در طول ناهارهای دلپذیر یکشنبه در سنت آلبانز، عصر های میگساری در خانه ی هریس و زمان صرف نوشیدنی در زیرزمین ام آی6 و بار کلوپ وایت، فیلبی به شدت مشغول فعالیت بود و با همان سرعتی که مشروب را جذب می کرد، اسرار دوستان خود را می گرفت و همه را به مسکو انتقال می داد.

از این رو نیکلاس جوان را گروهی از لله ها تربیت کردند و بعد به مدرسهٔ درنفورد در دورست تحویل داده شد؛ مکانی با سنّت خشونت افراطی، حتی با استانداردهای مدارس ابتدایی بریتانیا: هر صبح بچه ها را وامی داشتند برهنه داخل یک استخر آب سرد بروند، آن هم برای لذّت بردن مدیر؛ مدیری که همسرش دوست داشت عصرها، درحالی که پاهایش را روی پشت دو پسربچه گذاشته بود و پسر سومی هم کف پایش را قلقلک می داد، با صدای بلند ادبیات اصلاحگر بخواند. از میوهٔ تازه خبری نبود، دستشویی ها در نداشتند و هیچ محدودیّتی برای قلدربازی و هیچ امکانی هم برای فرار وجود نداشت