کتاب ایچی گو ایچی یه

The Book of Ichigo Ichie
هنر بهره بردن از لحظات زندگی
کد کتاب : 26158
مترجم : قاسم یوسفی
شابک : 978-0050740439
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 156
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 تیر

جدیدترین اثر نویسنده ی کتاب ایکیگای

معرفی کتاب ایچی گو ایچی یه اثر هکتور گارسیا

با یادگیری زندگی کردن کامل در زمان حال با این تاب راهنمای قطعی، از هر لحظه بهترین استفاده را کنید و شادی را پیدا کنید.
هر لحظه از زندگی ما فقط یک بار اتفاق می افتد ، و اگر بگذاریم از بین ببرد ، آن را برای همیشه از دست می دهیم - ایده ای که از عبارات ژاپنی ichigo ichie ایچی گو ایچی یه گرفته شده است. این عبارت اغلب در ژاپن هنگام خوش آمدگویی به کسی یا خداحافظی از او گفته می شود ، برای اینکه این برخورد منحصر به فرد و خاص باشد ، این اصطلاح از اصطلاحات ذن بودیسم است و به قرن شانزدهم و مراسم چای ژاپنی یا "مراسم توجه" منتسب می شود. که مراسم های پیچیده ای که ما را وادار می کند تا روی لحظه ی حال تمرکز کنیم.

از این مفهوم قدیمی ، نوعی ذهن آگاهی ناشی می شود. در کتاب ایچی گو ایچی یه ، شما یاد می گیرید که ...

• از زیبایی زودگذر قدردانید کنید ، همانگونه که ژاپنی ها هر هفته در آوریل به مدت دو هفته شکوفه های گیلاس را جشن می گیرند و می دانند که باید یک سال تمام صبر کنند تا دوباره آنها را ببینند.
• از هر پنج حواس خود برای لنگر انداختن خود در زمان حال استفاده کنید ، و این به شما کمک می کند تا از ترس ، غم ، عصبانیت و دیگر احساسات منفی ناشی از تثبیت گذشته یا آینده رها شوید.
• نسبت به جادوی تصادفات ، که به ما کمک می کند در میان وقایع مختلف زندگی معنا بیابیم ، هوشیار باشیم.
• از ایچی گو ایچی یه برای کمک در کشف ikigai یا هدف زندگی تان استفاده کنید - زیرا این تنها با یادگیری حضور در لحظه است که می توانید تشخیص دهید که چه چیزی بیشترین انگیزه را در شما ایجاد کرده و شما را خوشحال می کند.

هر یک از ما حاوی یک کلید است که می تواند دریچه توجه ، هماهنگی با دیگران و عشق به زندگی را باز کند. و این کلید ایچی گو ایچی یه است

کتاب ایچی گو ایچی یه

نکوداشت های کتاب ایچی گو ایچی یه
Ichigo ichie is] a hopeful practice, a promise that while we’ll never get these moments back, we can squeeze a whole lot of life out of them before they go poof.
این کتاب یک تمرین مفید است. این وعده که گرچه لحظات به عقب برنمیگردند اما ما می توانیم از آنها حداکثر استفاده را بکنیم پیش از آنکه ناپدید شوند.
The Washington Post

A hopeful and practical guide to relishing everyday experiences and living in the moment . . . Filled with anecdotes, parables, and lessons, this [is a] reassuring handbook.
یک راهنمای امیدوار کننده و کاربردی برای لذت بردن از تجربیات روزمره و زندگی در لحظه. . . این کتاب راهنمای آرام بخش است که حاوی حکایات ، مثلها و دروس است.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب ایچی گو ایچی یه (لذت متن)