کتاب جنون خدایان

madness of the gods
کد کتاب : 26227
شابک : 978-6004052733
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 410
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 تیر

معرفی کتاب جنون خدایان اثر امیر خداوردی

ابتدای قرن بیست ویکم است، در شرقی ترین بخش قارة اروپا اپیدمی مرموزی ظاهر و در مدت کوتاهی عالمگیر می شود. بیماری ای که هنوز برای آن نامی معیّن انتخاب نکرده اند. مردم جمهوری آذربایجان این بیماری را به اسم مرض سلین می شناسند؛ چون اولین شخصی که به آن مبتلا شده، زن جوانی به نام سلین است. سلین در ذهن خود زندگی مردی را مرور می کند که واقعا وجود دارد.

کتاب جنون خدایان

امیر خداوردی
امير خداوردي متولد سال 1359 می باشد. وی دارایتحصیلاتت سطح چهار حوزه‌ي علميه‌ي قم در رشته‌ي اصول فقه است. همچنین استاديار رشته‌ي ادبيات عربي در دانشگاه بين‌المللي المصطفي. قائم مقام مديريت دفتر تدوين کتب درسي حوزه‌هاي علميه می باشد.
قسمت هایی از کتاب جنون خدایان (لذت متن)
«اول تو بگو چی دیدی تا من نشون بدم چی نوشتم.» «جنون خدایان» تازه ترین اثر داستانی «امیر خداوردی» است. او پیش تر در مقام داستان نویس با دو رمان «آلوت» (رمان تقدیرشده جایزۀ ادبی «احمد محمود») و «آمین می آورم» (برگزیده به عنوان سومین رمان برتر جشنواره سراسری «اشراق») توانسته جایگاه ادبی خود را مطرح و تثبیت کند. «جنون خدایان» مضمونی بکر را دستمایۀ داستان گویی خود کرده است. داستان در بارۀ یک بیماری است. بیماری نوظهوری (مرض «سیاتل») که ظاهرا از تبعات جنگ است. نوعی بیماری روانی که اولین بار در سیاتل آمریکا شناسایی شد و ارمنی ها یک جوری در آذربایجان پخشش کردند. بیمار مبتلا به سیاتل همه چیزش را گم می کند. هر چیزی که برایش اهمیت دارد قطعا گم می شود و تا زمانی که دنبالش بگردد پیدایش نخواهد کرد. با این حال این تمام ماجراهای مربوط به این بیماری نیست و میان بیماری و جنگ آن هم از نوع روانی اش ارتباطی وجود دارد: «طبق اطلاعاتی که... در اختیار سرویس امنیتی قرار داده، روسیه در سال های جنگ سرد اقدام به عملیات جامعی در زمینۀ جاسوسی و تسخیر و نفوذ کالبدی و روانی کرده بودند و حالا ارمنستان از اون دستاوردها استفاده می کنه.» و تصویرهایی دارد که جدا از در خدمت داستان بودنش، حسی و قابل لمس است: «مرغ باز هم گران تر شد. رئیس جمهور لباس نظامی پوشیده و با همراهی افسران ارتشی مصاحبه ای بر سر میز ناهار ترتیب داد. از مردم خواست مدام مرغ نخورند تا قیمت مرغ واقعی شود. ناهار کتاب بود و افسران با ولع لقمه توی دهانشان جا می دادند، اما تصویری از رئیس جمهور حین خوردن گوشت پخش نشد، مرغ گران تر شد.»