کتاب کتاب آزادی

Liberty
کد کتاب : 26358
مترجم : سیمین ورسه
شابک : 978-6229596913
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 130
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 تیر

معرفی کتاب آزادی اثر ویرجینیا وولف

ویرجینیا وولف نویسنده رمان های تجربی است که سعی در تشریح واقعیت های درونی انسان دارد. نظرات فمینیستی وی که از روح حساس و انتقادی او سرچشمه گرفته، در دهه ششم قرن بیستم تحولی در نظریات جنبش زنان پدید آورد. «کتاب آزادی» که در سال 2018 از سوی انتشارات پنگوئن منتشر شده است شامل گزیده ای از نوشته های وولف در کتاب های موج ها، خیابان گردی در لند ن و سایر مقالات ویرجینیا ولف است که همگی با موضوع آزادی به ویژه آزادی زنان است که خواننده در این مجموعه به درک دقیقتر و سر راست تری از مفاهیم او در این زمینه دست می یابد.

آنچه در اثر پیش رو از زبان وولف می خوانید رهیافتی برای پاسخ به این سوال است که چرا باید نیمی از عمر را آزاد زندگی کنیم و نیمی دیگر را با خموشی از کنار زمین تماشا کنیم. در این مجموعه متقن و آینده نگر، ویرجینیا وولف با کمک قدرت رهایی بخش ذهن، ما را در سفری متحول کننده هدایت می کند.

این مقاله ها و داستانها ولف را در پرشورترین لحظات حیاتش نشان می دهند و جستجوی آزادی را به شکل یکی از شاعرانه ترین ماجراهای زندگی تفسیر می کنند.

کتاب کتاب آزادی

ویرجینیا وولف
آدلاین ویرجینیا وولف، زاده ی ۲۵ ژانویه ۱۸۸۲ و درگذشته ی ۲۸ مارس ۱۹۴۱، بانوی رمان نویس، مقاله نویس، ناشر، منتقد و فمینیست انگلیسی بود که آثار برجسته ای چون خانم دالووی (۱۹۲۵)، به سوی فانوس دریایی (۱۹۲۷) و اتاقی از آن خود (۱۹۲۹) را به رشته ی تحریر درآورده است.پدرش، لسلی استیون، منتقد برجسته آثار ادبی عصر ویکتوریا و از فیلسوفان مشهور لاادریگرا بود. اگرچه برادران او برای تحصیل به کمبریج فرستاده شدند، او تحصیلات رسمی دریافت نکرد و در منزل معلم خصوصی داشت. ویرجینیا از کتابخانه ی غنی پدر بهره بسیاری...