بر باد رفته

Gone with the Wind

  • قیمت : ۹۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: ناهیدناهید

معرفی کتاب بر باد رفته اثر مارگارت میچل

کتاب برباد رفته، رمانی است که مارگارت میچل آن را به رشته ی تحریر درآورده و در سال 1936 برای اولین بار به چاپ رسیده است. داستان، در کلایتون کانتی و آتلانتا، و در زمان جنگ داخلی آمریکا و دوره ی بازسازی پس از جنگ می گذرد. اسکارلت اوهارا، دختر جوان و لوس مزرعه داری ثروتمند است که باید از همه ی امکاناتش استفاده کند تا بتواند خود را از فقر و فلاکت ناشی از جنگ و درگیری های خونین آن، برهاند. لازم به ذکر است که عنوان رمان بر باد رفته، از شعری نوشته ی ارنست داوسون گرفته شده است. کتاب برباد رفته، از همان لحظات آغازین به محبوبیت شگفت آوری در میان مخاطبان آمریکایی دست یافت و به پرفروش ترین اثر داستانی آمریکا در سال های 1936 و 1937 تبدیل گشت. نتایج یک نظرسنجی در سال 2014 نشان داد که رمان بر باد رفته، پس از کتاب مقدس، دومین اثر محبوب خوانندگان آمریکایی بوده و بیش از سی میلیون نسخه از آن، در سرتاسر جهان به فروش رفته است.

کتاب بر باد رفته


ویژگی های کتاب بر باد رفته

جزو فهرست ۱۰۰ کتاب قرن لوموند

برنده ی جایزه ی پولیتزر سال 1937

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب در سال 1939 ساخته شده است.

دو جلدی

مشخصات کتاب بر باد رفته
نوع جلد :گالینگور
قطع :رقعی
شابک :978-964-6205-34-5
تعداد صفحه :1293
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1936
سری چاپ :7
نکوداشت های کتاب بر باد رفته
One of the best novels ever.
یکی از بهترین رمان های تمام اعصار.
New York Times New York Times

Unsurpassed in the whole of American writing.
بی نظیر در تمام آثار مکتوب آمریکایی.
Washington Post Washington Post

Fascinating and unforgettable.
شگفت انگیز و فراموش نشدنی.
Chicago Tribune Chicago Tribune

بخش هایی از کتاب بر باد رفته (لذت متن)
اسکارلت، من هیچ وقت در زندگی آدمی نبودم که قطعات شکسته ی ظرفی را با حوصله ی زیاد جمع کنم و به هم بچسبانم و بعد خودم را فریب بدهم که این ظرف شکسته، همان است که اول داشته ام.

در هنگام سقوط و اضمحلال یک تمدن، درست به همان اندازه ی روزگار رونق و آبادی آن، می توان پول به دست آورد، با این تفاوت که در هنگام سقوط، با سرعت بیشتری می توان این کار را انجام داد.

ما ایل کله شق و سرسختی نیستیم. هنگامی که طوفان سهمگینی درمی گیرد، فوق العاده انعطاف پذیر می شویم؛ چون می دانیم انعطاف پذیر بودن برای ما مفید است. داد و فریاد راه نینداز. لبخند بزن و با زمانه بساز.