کتاب کوه های سفید

The White Mountains
کد کتاب : 27118
مترجم : ثریا کاظمی
شابک : 978-9644320996
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 167
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1967
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : ---

برنده جایزه شایستگی جورج سی استون مرکز شناخت کتاب های کودکان سال 1977

معرفی کتاب کوه های سفید اثر جان کریستوفر

کوه های سفید (The White Mountains) نام کتاب نخست از مجموعه سه پایه ها است. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ (میلادی) منتشر شد.
ویل که در دهکده ای کوچک در انگلستان زندگی می کند، زندگی معمولی دارد و مانند هر نوجوان دیگری، منتظر است تا جشن کلاهک گذاری اش انجام شود. تا این که، دوستش جک نشانه هایی از بقایای یک تمدن باستانی را به او نشان می دهد که قبل از سه پایه ها وجود داشته است. جک اعتراف می کند که از کلاهک گذاری می ترسد. اما چند روز بعد، او نیز مانند همه ی نوجوانان دیگر کلاهک گذاری می شود. پس از این ماجرا، جک سعی می کند از ویل دور بماند چون به علت وجود کلاهک، ویل را برای اعتقاداتش خطرناک می داند. مدتی بعد، یک فرد ناشناس به نام ازماندیاس، ویل را از وجود یک پایگاه مبارزه با سه پایه ها باخبر می کند که در کوه های سفید قرار دارد. این اتفاقات باعث می شود، ویل به همراه پسر عمویش هنری، از دهکده، به سمت کوه های سفید فرار کند. آنها در این راه، با پسر دیگری به نام بینپل مواجه می شوند که علاقه ی زیادی به استفاده از وسایل باستانیان دارد.

کتاب کوه های سفید

جان کریستوفر
کریستوفر ساموئل یود (Christopher Samuel Youd) ‏ (۱۲ فوریه ۱۹۲۲ در لنکشایر-۳ فوریه ۲۰۱۲ در سامرست)، با نام نویسندگی «جان کریستوفر»، نویسندهٔ انگلیسی داستان‌های علمی-تخیلی است.وی سال‌ها با نام اصلی خودش (یود) در زمینه داستان بزرگ‌سالان فعالیت می‌کرد، اما موفقیتی به دست نیاورد. وی شهرت خود را مرهون داستان‌های علمی-تخیلی است که برای نوجوانان نوشته‌است. هر چند جان کریستوفر تنها یکی از چند نام نویسندگی او است. به گفته خود او، این داستان‌ها ماجرای و...