کتاب سفر به شهریور

Safar Be Shahrivar
کد کتاب : 27180
شابک : 978-9643916053
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 100
سال انتشار شمسی : 1396
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سفر به شهریور اثر هادی خورشاهیان

رمان «سفر به شهریور» یکی از کتاب های پروژه «رمان نوجوان امروز» است که اکثر آثار این پروژه مورد استقبال خوب مخاطبان نوجوان قرار گرفته است.
این کتاب، داستان بلندی است که در بیست و هشت فصل به رشته تحریر درآمده است. به گونه ای که این کتاب داستان نوجوانی را حکایت می کند که به همراه خانواده در تهران زندگی و علاقه بسیاری به فوتبال دارد و داستان از زبان همان نوجوان به عنوان شخصیت اصلی داستان روایت می شود که به همراه برادر کوچکتر خود و چند نفر از دوستانش در قالب یک تیم فوتبال محله به همراه مربی شان که پدر یکی از اعضای تیم و همسایه آنها است، پس از قهرمانی در مسابقات محلات به عنوان جایزه به سفری به مشهد می روند و در طول سفر اتفاقاتی برایشان می افتد که مهمتر از همه می توان به شناختی اشاره کرد که این نوجوانان از آدم هایی که دوران نوجوانی و جوانی خود را در جبهه های جنگ سپری کرده اند، بدست می آورند.
داستان «سفر به شهریور» دارای یک شخصیت اصلی و چند شخصیت فرعی است و این سرشت و سرنوشت شخصیت اصلی داستان است که پیام داستان را به دوش کشیده و پیش می برد. داستان از شخصیت پردازی مناسبی برخوردار است به خصوص شخصیت اصلی داستان به خوبی توانسته است دغدغه ها، آرزوها، غم ها و شادی های یک نوجوان شانزده ساله را نشان دهد.

کتاب سفر به شهریور

هادی خورشاهیان
هادی خورشاهیان (زادهٔ ۱۳۵۲ در گنبد کاووس) از جمله شاعران و نویسندگانی است که هم در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان فعالیت دارد و هم در حوزه‌ی ادبیات بزرگسالان. از او تاکون بیش از 80 جلد کتاب در زمینه‌های مختلف ادبیات منتشر شده است.