کتاب بچه های کشتی رافائل

Bache-haye Keshti-e Raphael
کد کتاب : 27191
شابک : 978-9643919832
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 167
سال انتشار شمسی : 1396
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 4 خرداد

معرفی کتاب بچه های کشتی رافائل اثر محمدرضا مرزوقی

بچه های کشتی رافائل» عنوان رمانی از محمدرضا مرزوقی است که به ماجرای جنگ ایران و عراق در بوشهر می پردازد.
بر همین اساس، داستان این رمان از زبان محمد، یکی از نوجوانان بومی بوشهر روایت می شود. محمد و دوستانش که به تازگی از جزیره ی خارک به بوشهر آمده اند، در آرزوی دیدن کشتی رافائل هستند. آن ها یک بار با قایق کوچکی تا نزدیکی های رافائل می روند اما سرانجام به کمک جمالو، که با یکی از خدمه های کشتی و کاپتیان آن آشنایی دارد، موفق می شوند پیش از این که موشک های عراقی به کشتی اصابت کنند، از نزدیک داخل آن را ببینند.
رافائل نام یک کشتی ایتالیایی بود که سرگذشتی شنیدنی و در عین حال غم انگیز دارد. قبل از انقلاب، ایران دو کشتی توریستی به نام های رافائل و میکل آنژ از ایتالیا می خرد. میکل آنژ از رافائل خیلی کوچک تر بود. رافائل بزرگ بود و با عظمت، یک کشتی باشکوه با همه امکانات تفریحی که در زمان خود نظیر نداشت، این کشتی که به «تایتانیک ایران» معروف شده بود به قدری زیبا و باشکوه بود که همه را شگفت زده می کرد. هنگامی که ایران درگیر جنگ تحمیلی با عراق شد، رافائل هدف موشک های عراقی قرار گرفت و در میان بهت و حیرت، سوخت و پس از این حادثه به تدریج به زیر آب رفت و غرق شد.
این کتاب از مجموعه رمان نوجوان امروز برای گروه سنی «د، و، هـ» (دوره اول و دوم متوسطه) منتشر شده است.

کتاب بچه های کشتی رافائل

محمدرضا مرزوقی
محمد رضا مرزوقی در سال 1355 متولد شد. عاتکه عنوان اولین کتاب اوست که در سال 1380 توسط نشر روشنگران به چاپ رسید. رمان دیگرش به نام تل عاشقون با همکاری نشر افق، و رمان های پسین شوم و بارداری بی هنگام آقای میم با همکاری نشر روشنگران منتشر شد. او در این سال ها جهت آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط زیست نیز داستان هایی نوشته که برخی از آن ها توسط نشر امیرکبیر به چاپ رسیده اند.فیلمنامه نویسی و فیلم سازی مستند از فعالیت های دیگر محمد رضا مرزوقی است.