کتاب دختر پرتقالی

The Orange Girl
کد کتاب : 2721
مترجم :
شابک : 978-964-8944-13-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 188
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 23
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

دختر پرتقال
The Orange Girl
کد کتاب : 31270
مترجم :
شابک : 978-6004562072
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 17
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

دختری با پرتقال
Girl with orange
کد کتاب : 9595
مترجم :
شابک : 9789642911134
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

معرفی کتاب دختر پرتقالی اثر یوستین گوردر

کتاب دختر پرتقالی، رمانی نوشته ی یوستین گوردر است که اولین بار در سال 2003 منتشر شد. برای جرج رد، پدرش چیزی بیش از یک سایه و خاطره ای محو نیست. اما یک روز مادربزرگ جرج، صفحاتی را پیدا می کند که در یک صندلی قدیمی قرمزرنگ گذاشته شده بودند. این صفحات در واقع نامه ای به جرج هستند که درست قبل از مرگ پدرش نوشته شده بودند. در کنار این نامه، داستانی به نام «دختر پرتقالی» نیز به چشم می خورد. اما «دختر پرتقالی»، داستانی معمولی نیست، بلکه معمایی از گذشته است و به اتفاقی در دوران جوانی پدر جرج می پردازد: روزی پدر جرج سوار قطار شهری شد و دختر بسیار زیبایی را دید که کیسه ای بزرگ پر از پرتقال را محکم در دست گرفته بود. ناگهان قطار تکانی خورد و پرتقال ها به هوا پرتاب شدند. دختر بی اعتنا از قطار پیاده شد و رفت. حالا پدر جرج از جهانی دیگر از پسرش درخواست کمک کرده تا بالاخره معمای هویت دختر پرتقالی را حل کند.

کتاب دختر پرتقالی


ویژگی های کتاب دختر پرتقالی

یوستین گوردراز نویسندگان پرفروش در آمریکا و اروپا

فیلمی در سال 2009 بر اساس این کتاب ساخته شده است.

یوستین گوردر
یوستین گوردر، زاده ی ۸ اوت ۱۹۵۲، نویسنده ی نروژی و معلم فلسفه است. عمده ی شهرت او به خاطر نگارش کتاب آموزش فلسفه در قالب داستان با عنوان دنیای سوفی است.او رمان نویس و خالق داستان های کوتاه است که بیش تر دارای اطلاعات فلسفی برای مخاطبین جوانش می باشد. یوستین گوردر در رشته ی فلسفه، الهیات، و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ التحصیل شد و سپس به مدت ده سال به تدریس «تاریخ عقاید» در دبیرستان ها پرداخت. او در حال حاضر به عنوان نویسنده در کنار همسر و دو پسرش در اسلو زندگی می کند. رمان معروفش به نام دنیای...
نکوداشت های کتاب دختر پرتقالی
A modern fairy tale with a philosophical twist.
یک داستان پریان مدرن با رگه های فلسفی.
Amazon Amazon

It should be read by all.
همه باید این کتاب را بخوانند.
Vogue

A thought-provoking story, with more than one surprise in store.
داستانی تفکربرانگیز با بیش از یک غافلگیری.
Good Book Guide

قسمت هایی از کتاب دختر پرتقالی (لذت متن)
پدرم یازده سال پیش از دنیا رفت. در آن زمان من چهار سال بیشتر نداشتم و در خواب هم نمی دیدم که روزی بتوانم دوباره با او ارتباط برقرار کنم. اما حالا قرار است هر دو با هم کتابی بنویسیم. این ها سطرهای این کتابند که من به تنهایی به روی کاغذ می آورم اما به زودی پدرم نیز مرا همراهی می کند. زیرا او حرف های بیشتری برای گفتن دارد.

واقعیت این است که از همین حالا حس می کنم یک روح هستم و هر بار که به این موضوع فکر می کنم، مجبورم نفسی عمیق بکشم. تازه می فهمم چرا ارواح مثل ابر بهار گریه می کنند. این کارشان به خاطر ترساندن اطرافیان نیست. نفس کشیدن ارواح به طرز وحشتناکی سخت می شود و همین موضوع موجب گریه ی آن هاست.

آخرین چیزی که انسان محکم نگه می دارد، اغلب دست کسی است.