کتاب خاطرات موتورسیکلت

The motorcycle diarie
کد کتاب : 27330
مترجم :
شابک : 978-9647961332
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1922
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 28 مرداد

معرفی کتاب خاطرات موتورسیکلت اثر ارنستو چه گوارا

ارنستو چه گوارا (Ernesto‬ Guevara)، پزشک، چریک، سیاستمدار و نظریه پرداز جنگی و انقلابی مارکسیست، زاده آرژانتین بود. پسری جوان که تصمیم می گیرد به همراه دوست پزشک خود برای دیدن زیبایی های آمریکای لاتین و درمان جزامی ها با موتور سیکلت به تمام آمریکای جنوبی سفر کنند. خاطرات سفر با موتورسیکلت (The motorcycle diaries) در واقع یادداشت های این سفر هیجان انگیز است.
این سفر آغاز تحول در زندگی او بود و مسیر زندگی او را به کلی تغییر داد. دیدن درد و رنج و فقر مردم آمریکای لاتین تاثیر عمیقی بر روح و روان چه گوارا گذاشت و باعث ورود او به عرصه سیاست و مبارزه شد.
چه گوارا یکی از اعضای جنبش فیدل کاسترو بود. این جنبش در سال ۱۹۵۹ قدرت را در کوبا به دست آورد. چه گوارا چندین پست مهم در دولت جدید کوبا از جمله سفیر، رئیس بانک مرکزی و وزیر صنایع را بر عهده داشت و پس از آن با امید برانگیختن انقلاب در دیگر کشورها کوبا را ترک کرد. سپس در بولیوی ناکام ماند و در نهایت در همان جا توسط نیروهای نظامی بولیوی با کمک سازمان سیا دستگیر و به سرعت تیرباران شد.

کتاب خاطرات موتورسیکلت

ارنستو چه گوارا
ارنستو چه گِوارا (Ernesto Che Guevara، تلفظ اسپانیایی: زادهٔ ۱۴ ژوئن ۱۹۲۸ – درگذشتهٔ ۹ اکتبر ۱۹۶۷) که بیشتر به‌نام چه گوارا یا اِل‌چه شناخته می‌شود، پزشک، چریک، سیاست‌مدار، نظریه‌پرداز جنگی و انقلابی مارکسیست زادهٔ آرژانتین و یکی از شخصیت‌های اصلی انقلاب کوبا بود. چهره و ظاهر او به‌طور فراگیر به عنوان یکی از نمادهای انقلابی بشر دوستانه و به عنوان یک نشان جهانی شناخته شده در فرهنگ عامه بدل گشت.به عنوان یک دانشجوی جوان پزشکی گوارا سراسر آمریکای جنوبی را ...