کتاب ریز عادت ها

Mini Habits
عادت های کوچک، نتایج بزرگ
کد کتاب : 27526
مترجم : نحله رحمانیان
شابک : 978-6008680314
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 154
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

خرده عادت ها
Mini Habits
کد کتاب : 27527
مترجم :
شابک : 978-6226673464
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 188
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

معرفی کتاب ریز عادت ها اثر استفان گایز

با استفاده از عادت های بسیار کوچک ، تغییرات بسیار بزرگ و دلخواه خود را در زندگی رقم بزنید
من استراتژی های مربوط به رشد و توسعه ی شخصیتی را به مدت ده سال امتحان کردم؛ اما زمانی که برای نخستین بار و به طور اتفاقی ریز عادتم را در سال ۲۰۱۲ شروع کردم و با کمک آن تغییراتی به وجود آوردم که واقعا ماندگار بودند، دریافتم استراتژی های قبلی که به آن ها اطمینان کامل داشتم شکست محض بودند. دانش موجود در این کتاب معروف ترین استراتژی های رشد شخصیتی را که طبق انتظار فاقد انسجام هستند آشکار می کند و نشان می دهد چرا ریز عادت ها موثرترین و مطمئن ترین روش برای ساخت عادت های جدید و سالم هستند.
وقتی خواندن کتاب ریز عادت ها را تمام کنید و مجددا اولین ریز عادت خود را شروع کنید، تعجب می کنید که چرا پیش تر هیچ کس درباره ی این استراتژی به شما چیزی نگفته است. چون این کتاب شما را در مقایسه با ۹۹ درصد افرادی که روی این کره ی خاکی و در اطرافتان می بینید به گونه ای بهتر مجهز می کند تا بتوانید به وسیله ی آن زندگی تان را تغییر دهید. افرادی تصور می کنند علت اینکه قادر نیستند به تغییرات پایدار دست یابند خودشان هستند، اما حقیقت تا این اندازه هم هولناک نیست زیرا مشکل از آن ها نیست، بلکه مشکل در استراتژی آن هاست.
در کتاب ریز عادت ها هفت بخش اصلی وجود دارد. هدف نهایی کتاب این است که به شما کمک کند به طور دائم رفتارهای مبتنی بر عادات سالم را به زندگی خود اضافه کنید. سه بخش ابتدایی کتاب درباره ساخت عادت، مغز، نیروی اراده، انگیزه و نحوه ی ارتباط آن ها با یکدیگر بحث می کند. دو بخش بعدی درباره ی نتایج علمی و منطقی این موضوع می پردازد که چگونه به بهترین نحو از این اطلاعات استفاده کنیم. سه بخش پایانی هم نحوه ی به کارگیری این اطلاعات را به شما نشان خواهد داد.

کتاب ریز عادت ها

قسمت هایی از کتاب ریز عادت ها (لذت متن)
کانال های ارتباطی مغز مسیرهای عصبی هستند، این مسیرهای عصبی شبیه مسیرهایی هستند که در دنیای واقعی وجود دارد. در اینجا توضیح خواهیم داد که این مسیرها چگونه کار می کنند: زمانی که مسیر عصبی اختصاص داده شده به یک عادت توسط یک فکر یا نشانه ی بیرونی هدف واقع می شود، یک بار الکتریکی در طول مسیر عصبی مغز شما به جریان می افتد و این انگیزه یا فکر در شما شکل می گیرد که به یک رفتار عادتی و همیشگی مشغول شوید. به عنوان مثال، اگر هر روز بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب دوش بگیرید، یک مسیر عصبی مرتبط با آن رفتار خواهید داشت. از خواب برمی خیزید، «نورون های دوش گرفتن» فعال می شوند و شما مانند مردگان زامبی و بی اندکی تفکر به سمت حمام روانه می شوید. بسته به نوع عادت خوب یا بد، این جادوی افسونگر یا نفرین شوم، داشتن عادت است. هر چه یک عادت ریشه دارتر شود مسلما مسیر عصبی که به آن اختصاص دارد قطورتر و مستحکم تر می شود. بی نظیر است!