کتاب سرگذشت ملال انگیز

A Boring Story
کد کتاب : 2791
مترجم :
شابک : 9782000651352
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 10 خرداد

داستان ملال انگیز
A Boring Story
از یادداشت های یک مرد سالخورده
  • قیمت : 11,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: ماهی ماهی
    نویسنده:
کد کتاب : 2790
مترجم :
شابک : 9789642090051
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 112
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1889
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب داستان ملال انگیز اثر آنتون چخوف

نیکولای استپانوویچ ، پرفسوری سرشناس، صاحب نشان ها و مدال های متعدد روسی و خارجی است که از بی خوابی و دوره های ضعف ویرانگر رنج می برد. او در مه تاریکی زندگی می کند. نیکولای سعی می کند دلایل کاهش سریع جسمی و روانی خود را در مواجهه با بیماری نامشخص و (طبق پیش فرض خودش) ، مرگ قریب الوقوع در طی شش ماه آینده تحلیل کند. او با دنیای اطرافش احساس بیگانگی می کند و قادر به برقراری ارتباط عاطفی با لیزا و کتیا (به ترتیب دختر و نامادری) اش نیست ، زیرا کاملا از هم گسیخته و از مشکلات خودش رنج می برد.

این کتاب را آنتون چخوف در سال 1889 تحت تأثیر مرگ برادرش، نیکولای نوشته است. آن را به عنوان یکی از ماندگارترین آثار چخوف توصیف کرده اند: "یک مطالعه نافذ در ذهن یک استاد پزشکی مسن و در حال مرگ"

کتاب داستان ملال انگیز

آنتون چخوف
آنتون پاولوویچ چخوف، زاده ی 29 ژانویه ی 1860 و درگذشته ی 15 ژوئن 1904، داستان نویس و نمایشنامه نویس روس بود. او در زمان حیاتش بیش از 700 اثر ادبی خلق کرد.چخوف را مهم ترین داستان کوتاه نویس برمی شمارند. او در زمینه ی نمایشنامه نویسی نیز آثار برجسته ای از خود به جا گذاشته است به طوری که عده ای او را پس از شکسپیر، بزرگترین نمایشنامه نویس تاریخ قلمداد می کنند.چخوف در سال های پایانی تحصیلات متوسطه اش در تاگانروگ به تئاتر می رفت و در همین زمان، نخستین نمایشنامه ی خود را نوشت. او در همین سال ها مجله...
نکوداشت های کتاب داستان ملال انگیز
undeniably the best work of Russian literature of the last year
غیرقابل انکار است که این اثر بهترین اثر ادبی روسیه در سال گذشته است.
Alexander Amfiteatrov

the best and the most significant thing Chekhov had written to date
درخشان ترین و بهترین اثری که چخوف تا کنون نوشته است
Nikolai Mikhaylovsky

قسمت هایی از کتاب داستان ملال انگیز (لذت متن)
«نام من» بر سر زبان هاست. این نام در روسیه معرف حضور هر آدم باسوادی هست و در خارج از کشور هم از کرسی های دانشگاهی با افزودن لقب های «مشهور» و «ارجمند» ادا می شود. این نام به آن دسته از نام های کم شمار و خوشبختی تعلق دارد که بدگویی از آن ها یا سرسری بر زبان آوردنشان در مطبوعات و مجامع عمومی نشانه ی بی فرهنگی است. همین طور هم باید باشد، زیرا نام من تصویری مجسم می سازد از آدمی مشهور، بسیار بااستعداد و بی شک مفید. من مانند شتر باپشتکار و پرتحمل هستم که بسیار مهم است و بااستعداد هم هستم که این از آن هم مهم تر است. ضمنا این را هم باید اضافه کنم که من بچه ی آداب دان و فروتن و درستکاری هم هستم. هیچ وقت سرم را به سوراخ ادبیات و سیاست فرونکرده ام، از راه مجادله با جاهلان درصدد کسب شهرت برنیامده ام، نه در ضیافت های ناهار و نه بر مزار دوستانم سخنرانی نکرده ام... اصولا هیچ لکه ای بر نام علمی من ننشسته است و جای هیچ گله ای ندارد. نامی است سعادتمند.