کتاب دیکتاتورزاده ها

Children of Monsters
کد کتاب : 27999
مترجم :
شابک : 978-6002535627
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

معرفی کتاب دیکتاتورزاده ها اثر جی نوردلینگر

پسر یا دختر فردی سرکوبگر و قدرتمند بودن چه حسی دارد؟ فرزند هیولایی مثل استالین اگر باشی چه احساسی در دیگران ایجاد می کند؟ اگر نام پدرت را با ترور، بیداد و شرارت یاد کنند چه معنایی دارد؟

جی نوردلینگر در کتاب حاضر تلاش کرده پاسخی برای این پرسش ها بیابد. او تعدادی از بدترین دیکتاتورها نظیر صدام، مائو، عیدی امین، هیتلر و … را انتخاب کرده و اگرچه به طور مستقیم درباره آنها سخن نگفته و فرزندانشان را سوژه اصلی قرار داده، اما کاراکتر پدران را هم تا حد زیادی برای مخاطب ترسیم کرده است.

برخی از این فرزندان کاملا به پدرانشان وفادار هستند. آنها را تحسین می کنند، احترامشان می گذارند و می پرستندشان. بعضی دیگر آنها را موفق ارزیابی می کنند و تعدادی هم تردیدهایی دارند. از میان این فرزندان، تعدادی به مخالف وحتی خائن تبدیل شده اند. برخی از دختران با تجربه قتل همسرشان توسط پدر دیکتاتور مواجه اند و در مجموع بیشترشان با تلخی های ناشی از جنگ، زندان و تبعید دست و پنجه نرم کرده اند.

اگر شما جای فرزند دیکتاتوری بدنام بودید که در کشورتان حکمرانی می کند چه می کردید؟ برای پیدا کردن پاسخ پرسش هایی از این دست، خواندن «دیکتاتورزاده ها» را از دست ندهید. هر صفحۀ این کتاب شما را به درون یک تراژدی، درام و یا حتی کمدی پرتاب می کند. کتاب حاضر به شما می گوید فرزند دیکتاتور بودن یعنی چه.

کتاب دیکتاتورزاده ها