کتاب اروپا مولود قرون وسطی

The Birth of Europe
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 59,000 | 53,100 تومان

  • موجود
  • انتشارات: کویر کویر
    نویسنده:
کد کتاب : 28174
مترجم :
شابک : 978-9648161885
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 456
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3

معرفی کتاب اروپا مولود قرون وسطی اثر ژاک لوگوف

آیا اروپا زائیده قرون وسطی است و در این دوران پابه عرصه هستی نهاده است؟کدامین ویژگی های قاره اروپا از قرون وسطی نشات می گیرند و کدامین خصلت ها و روحیات مردمان این قاره ریشه در دوران مذکور دارند؟اساسا چگونه و به چه حقی می توان از وحدت فرهنگی و تمدنی این قاره سخن به میان آورد؟ژاک لوگوف مورخ برجسته و پر آوازه فرانسوی در این کتاب به سوالات مذکور پاسخ های متفاوتی نسبت به شیوه سنتی تاریخ نگاری های گذشته می دهد و سرگذشت قرون وسطایی اروپا از منظری کاملا نو محققانه و واقع اندیش به بررسی می نشیند.او در این کتاب که با اقبال جهانی زیادی مواجه شده،جریان فکر جدیدی را که دیر زمانی اعتقادی به تاریک و بد اندیش بودن قرون وسطی ندارد تقویت می کند و چنین دیدگاهی را با هنر نقالی تاریخی ماهرانه و نگاه نافذ باستان شناسانه خود هر چه بیشتر تقوت می کند و بیلانی سر راست و شفاف از سالیان متمادی اشتغالات فمری و کندوکاوهای پر تنوع خود پیرامون دوران مذکور به خواننده منتقل می نماید.
او در صدد نتیجه گیری این معنای با اهمیت و قطعی بر می آید که نه تنها در عصر حاضر بلکه در آینده هم این قرون وسطی است که به عنوان مهم ترین ما ترک اعصار گذشته اروپای واحد و متحد امروز را با مشقت و صبوری در دامان خود پرورانده است.

کتاب اروپا مولود قرون وسطی

ژاک لوگوف
ژاک لو گوف (Jacques Le Goff‎; زاده ۱ ژانویهٔ ۱۹۲۴ – درگذشته ۱ آوریل ۲۰۱۴) یک تاریخ‌نگار و کارشناس مشهور بین‌المللی قرون وسطی اهل فرانسه بود. لوگوف دوره طولانی عمر خود را به آثار باستانی قرون وسطی اختصاص داد و رویکرد کارشناسانه این دوره را با بررسی همه جنبه‌های زندگی جامعه در آن دوره تغییر داد. وی در سه شنبه ۱ آوریل ۲۰۱۴ در سن ۹۰ سالگی در پاریس درگذشت.وس استاد دانشگاه‌های فرانسه در رشته تاریخ قرون وسطی و مدیر مدرسه مطالعات علوم اجتماعی (به انگلیسی: School for Adva...