کتاب سمبول های بنیادین

Symbols of Sacred Science
  • 10 % تخفیف
    130,000 | 117,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: حکمت حکمت
    نویسنده:
کد کتاب : 28231
مترجم :
شابک : 978-9642441044
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 656
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 18 مرداد

معرفی کتاب سمبول های بنیادین اثر رنه گنون

«سمبول های بنیادین» اثری مهم در سمبولیسم و مهم ترین و جامع ترین کتابی است که در این موضوع در اندیشۀ سنت گرایی نوشته شده و همواره مرجع همۀ نوشته های بعدی در این باب بوده است.
فصل های این کتاب حاصل جمع آوری مهم ترین مقاله های رنه گنون در این باب است که پس از درگذشت او همگی در این کتاب جمع آمده اند.
گنون در بخش های جداگانه ای، در مجموع ۷۵ فصل، به انواع سمبول های جهان، سمبول های مرکز، سمبول های شکل های کیهانی، سمبول های محور، سمبول های گذر، سمبول های قلب و انواع سازه ها و سلاح های سمبولیک می پردازد و تفسیر و تبیینی خواندنی از آنها مطابق آموزه های ادیان و سنت های اصیل به دست می دهد.
بیشتر سمبول هایی که طبق گزینش موضوعی نویسنده بررسی و مطالعه شده اند، از حیث پیوندشان با آموزه های عقلانی و معرفتی و از حیث پیوندشان با نهادهای اجتماعی و معنوی و دینی نیز مهم و برجسته اند.

کتاب سمبول های بنیادین

رنه گنون
رنه گنون (René Guénon) یا شیخ عبدالواحد یحیی محقق و متفکر تاثیر گذار در زمینه متافیزیک که نوشته های او در زمینه های علم مقدس، و مطالعات سنتی بر نماد شناسی و بیعت است.در ۱۵ نوامبر ۱۸۸۶ در شهر بلوئا در ۱۶۰ کیلومتری پاریس به دنیا آمد. پدرش معمار بود. تحصیلات اولیه را در زادگاهش سپری کرد. در ۱۹۰۴ به پاریس رفت و به مطالعه در حوزه ریاضیات و سپس فلسفه پرداخت. در جوانی جذب چندین انجمن نهان‌گرا شد و با کسانی چون لئون شامپرنو آشنا شد که با تصوف و عرفان اسلامی آشنایی داشت.گنون پس از آ...