کتاب یک درخت یک صخره یک ابر

The Short Story An Introduction
مجموعه داستان های کوتاه از نویسندگان مشهور جهان
کد کتاب : 2826
مترجم :
شابک : 9789643056728
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 824
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1976
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 17
زودترین زمان ارسال : 2 تیر

معرفی کتاب یک درخت یک صخره یک ابر اثر مجموعه ی نویسندگان

این مجموعه شامل چهل و هشت داستان کوتاه از نویسندگان بزرگ جهان است کتاب دارای سه بخش است که هر بخش شامل یک دوره می شود دوران اول ، عصر طلایی و دوران مدرن . گزیده ها شامل نمونه هایی از هر ژانر در مراحل مختلف توسعه آن است، از اشکال متداول (اسطوره ، افسانه ، تمثیل ، داستان) تا داستانهای آوانگارد. در ابتدای هر داستان مقدمه ای کوتاه از نویسنده بهمراه اطلاعات بیوگرافی آمده است داستان های گرداوری شده در این مجموعه, حدود دو قرن تاریخچه داستان کوتاه را با آغاز از 'شنل 'گوگول در بر می گیرد . دو ملاک اصلی در انتخاب داستان ها مدنظر بوده است :هر یک از داستان ها دستاوردی برجسته به عنوان یک اثر هنری است ;و گذشته از این هر داستان حادثه ای مهم در تکامل تاریخی داستان کوتاه به حساب می آید .به این ترتیب نمونه هایی گرداوری شده اند که به راستی نماینده نوع ادبی داستان کوتاه هستند. پیش گفتار بلند کتاب بیش تر اطلاعات فنی لازم را به دست می دهد و اثر هر نویسنده با پیش گفتاری کوتاه همراه است که همراه معرفی او، به تحلیل و ارزیابی اثر می پردازد.

کتاب یک درخت یک صخره یک ابر

دسته بندی های کتاب یک درخت یک صخره یک ابر
قسمت هایی از کتاب یک درخت یک صخره یک ابر (لذت متن)
زن گفت «داری پنجاه وپنج تا سرعت می ری. می دونی که دوست ندارم بیشتر از چهل تا برونی. ولی داشتی پنجاه وپنج تا می روندی.» والتر میتی در سکوت به سمت واتربری راند، غرش ناوهوایی که داشت از دل بدترین طوفان بیست ساله ی اخیر تاریخ ناوبری می گذشت در امواجی که به ذهنش حجوم می آوردند محو شد. خانم میتی گفت «باز دوباره قاطی کردی. یکی از همون روزای بدته ها. کاش می ذاشتی دکتر رنشاو چکت می کرد.»

طفلکی پسر، دیگر کمکی از دست کسی برای تو برنمی آید. من زخم بزرگت را کشف کرده ام؛ این گلی که در پهلوی تو است، دارد نابودت می کند.

نسخه نوشتن آسان است، ولی با مردم به تفاهم رسیدن سخت است.