کتاب پرسش های اولین و آخرین

Ultimate Questions
کد کتاب : 28416
مترجم :
شابک : 978-6004901796
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 151
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

معرفی کتاب پرسش های اولین و آخرین اثر براین مگی

چگونه می توان در مواجهه با چیزهای غیرقابل شناخت معنادار زندگی کرد
ما انسانها در مورد وجود حرفی برای گفتن نداریم ... ما فقط چشمان خود را باز کردیم و خود را در اینجا یافتیم. ما یک نیاز اساسی داریم تا بفهمیم که هستیم و دنیایی که در آن زندگی می کنیم را بشناسیم. منطق ما را از راهی طولانی می برد ، اما رمز و راز همچنان باقی است. وقتی ذهن و حواس ما گیج می شود ، ایمان به نظر موجه می رسد ... اما ایمان دانش نیست. در کتاب پرسش های اولین و آخرین ، برایان مگی ، فیلسوف مشهور، به شکل تحریک آمیزی استدلال می کند که ما هیچ راهی برای شناختن ماهیت خود و یا یافتن پاسخ های قطعی برای سوالات بزرگی که همه ما با آنها روبرو هستیم ، نداریم.
مگی با فصاحت و فضل ، ما را ترغیب می کند که نقشه ساز آنچه قابل فهم است باشیم و مرزهای معنادار بودن را شناسایی کنیم. او این سنت فکری را با مربیان برجسته فلسفی خود - لاک ، هیوم ، کانت و شوپنهاور- می رساند و نشان می دهد که چرا این رویکرد به معمای وجود می تواند زندگی ما را غنی سازد و درک ما از اوضاع انسانی انسان را دگرگون کند. همانطور که مگی می گوید: "یک دنیا تفاوت دارد بین گم شدن در نور روز و گم شدن در تاریکی."

پرسش های اولین و آخرین دستاوردی بزرگ در پیشه ای فیلسوفانه ، یک مراقبه کاملا شخصی در مورد معنای زندگی و راه های زندگی و مواجهه با مرگ است.

کتاب پرسش های اولین و آخرین

براین مگی
برایان مگی علاوه بر نویسندگی، برای مصاحبه‌های حرفه‌ای خود با فلاسفه بزرگ دهه 70 و 80 میلادی نیز شهره است. مصاحبه‌های مگی که به تهیه کنندگی شبکه بی‌بی‌سی بوده در دهه 70 و 80 میلادی مورد استقبال بینندگان این شبکه تلویزیونی قرار می‌گرفته است. «فلاسفه بزرگ» و «مردان اندیشه» از جمله برنامه‌های پرمخاطب او در این دو دهه بوده است."مردان اندیشه" عنوان یک مجموعه 15 قسمتی در سال 1978 میلادی بود که مگی در آن با فیلسوفان معاصر مصاحبه می‌کرده ...
نکوداشت های کتاب پرسش های اولین و آخرین
A moving and profound reflection on life.
بازتابی عمیق و تکان دهنده بر روی زندگی.
-David Lorimer, Paradigm Explorer

[A] short, haunting and rather beautiful book.
کتابی کوتاه، جذاب و زیبا.
Jason Cowley, New Statesman

Magee's writing always makes very easy reading.
نوشته های مگی همواره خوش خوان است.
Anthony Kenny, Standpoint

قسمت هایی از کتاب پرسش های اولین و آخرین (لذت متن)