کتاب چگونه لاکان بخوانیم

How to Read Lacan
کد کتاب : 28548
مترجم :
شابک : 978-6220602842
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 173
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

معرفی کتاب چگونه لاکان بخوانیم اثر اسلاوی ژیژک

آیا امروزه روانکاوی واقعا از رواج افتاده است؟ هدف من اثبات این نکته است که تازه امروز عصر روانکاوی فرارسیده است. اگر امروز ابعاد حقیقی بصیرت های کلیدی فروید نهایتا روشن شده است، این را مدیون چشمان لاکان هستیم؛ مدیون آن چه او «بازگشت به فروید» می نامید. این بازگشت از نظر لاکان به معنای بازگشت به عین حرف های فروید نیست، بلکه بازگشت به هسته ی انقلاب فرویدی است که خودش هم کاملا از آن آگاهی نداشت.
کتاب چگونه لاکان بخوانیم به جای توضیح دادن لاکان از طریق متنگاه های تاریخی و نظری او، از خود لاکان برای توضیح معضلات اجتماعی و لیبیدویی ما کمک می گیرد.

کتاب چگونه لاکان بخوانیم

اسلاوی ژیژک
اِسلاوُی ژیژِک (Slavoj Žižek) (زادهٔ ۲۱ مارس ۱۹۴۹) فیلسوف، روان‌کاو، نظریه‌پرداز، جامعه‌شناس، منتقد فرهنگی و سیاست‌مدار اسلوونیایی است.او در لیوبلیانا به دنیا آمد و دکترای فلسفه‌اش را از دانشگاه لیوبلیانا دریافت کرد. در سال ۱۹۹۰ به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری از سوی حزب لیبرال دموکرات اسلوونی معرفی شد. ژیژک فیلسوف و نظریه‌پرداز انتقادی است که بخش عمدهٔ کارش در سنت فلسفی هگلی، مارکسیسم و نیز روانکاوی لاکانی است. او فعالیتهای چشمگیری در زمینهٔ نظریهٔ سیاسی، نظریه ف...