کتاب آخرین حرمسرای قاجار

Akharin Haram-saraye Ghajar
  • 55,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: سمیر سمیر
    نویسنده:
کد کتاب : 28692
شابک : 978-9642203642
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 436
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب آخرین حرمسرای قاجار اثر خسرو معتضد

تاریخ نگار معروف ایرانی با مرور تاریخ قاجار از زمان سلطنت مظفرالدین شاه تا احمد شاه، وضعیت حرمسراها، جایگاه زنان، خلقیات پادشاهان و تعداد همسران آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

کتاب آخرین حرمسرای قاجار

خسرو معتضد
خسرو معتضد (۱۳۲۱) تاریخ‌نگار، مجری و کارشناس «برنامه‌های تاریخ معاصر» در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. وی پیش از انقلاب در دانشکدهٔ رادیو و تلویزیون و مدتی نیز در دانشکده افسری، تاریخ معاصر تدریس می‌کرده‌است.پدرش سرهنگ دکتر تقی معتضد معروف به شمس الادباء لاریجانی ، اصالتا مازندرانی بوده و نام خانوادگی دیگر بستگان پدری وی همچنان شمس لاریجانی است. او متأهل و دارای یک پسر به نام اشکان و دو دختر به نام های میترا و ماندانا می‌باشد، او بعد از دیپلم وارد د...
قسمت هایی از کتاب آخرین حرمسرای قاجار (لذت متن)
سلاطین قاجار عادات و سرگرمی های عجیبی داشتند. زیباترین و محبوب ترین تفریح آغامحمد خان قاجار این بود که دستور می داد تمام سکه های طلا و جواهرات سلطنتی نادری و صفوی و هرچه را که جمع آوری کرده بود ( و خوشبختانه امروز در موزه جواهرات ملی [سلطنتی] ایران در بانک مرکزی است) روی پتویی بریزند و او خود را روی آن سکه ها و جواهرات انداخته حدود نیم ساعت به غلت زدن می پرداخت و صدای خنده های او با آن صدای زیرش در اتاق می پیچید. فتحعلیشاه در روزهای سیزده بدر دستور کشتی گرفتن کنیز سیاه ها را می انداخت و کنیزهای سیاه پوست در محوطه کاخ گلستان کشتی گرفته برای خنداندن شاه، حریف را در استخر بزرگ می انداختند و سر یکدیگر را زیر آب می بردند.