کتاب آخرین حرمسرای قاجار

Akharin Haram-saraye Ghajar
  • 20 % تخفیف
    قیمت : 55,000 | 44,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: سمیر سمیر
    نویسنده:
کد کتاب : 28692
شابک : 978-9642203642
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 436
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

معرفی کتاب آخرین حرمسرای قاجار اثر خسرو معتضد

تاریخ نگار معروف ایرانی با مرور تاریخ قاجار از زمان سلطنت مظفرالدین شاه تا احمد شاه، وضعیت حرمسراها، جایگاه زنان، خلقیات پادشاهان و تعداد همسران آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

کتاب آخرین حرمسرای قاجار

خسرو معتضد
خسرو معتضد (۱۳۲۱) تاریخ‌نگار، مجری و کارشناس «برنامه‌های تاریخ معاصر» در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. وی پیش از انقلاب در دانشکدهٔ رادیو و تلویزیون و مدتی نیز در دانشکده افسری، تاریخ معاصر تدریس می‌کرده‌است.پدرش سرهنگ دکتر تقی معتضد معروف به شمس الادباء لاریجانی ، اصالتا مازندرانی بوده و نام خانوادگی دیگر بستگان پدری وی همچنان شمس لاریجانی است. او متأهل و دارای یک پسر به نام اشکان و دو دختر به نام های میترا و ماندانا می‌باشد، او بعد از دیپلم وارد د...
قسمت هایی از کتاب آخرین حرمسرای قاجار (لذت متن)
سلاطین قاجار عادات و سرگرمی های عجیبی داشتند. زیباترین و محبوب ترین تفریح آغامحمد خان قاجار این بود که دستور می داد تمام سکه های طلا و جواهرات سلطنتی نادری و صفوی و هرچه را که جمع آوری کرده بود ( و خوشبختانه امروز در موزه جواهرات ملی [سلطنتی] ایران در بانک مرکزی است) روی پتویی بریزند و او خود را روی آن سکه ها و جواهرات انداخته حدود نیم ساعت به غلت زدن می پرداخت و صدای خنده های او با آن صدای زیرش در اتاق می پیچید. فتحعلیشاه در روزهای سیزده بدر دستور کشتی گرفتن کنیز سیاه ها را می انداخت و کنیزهای سیاه پوست در محوطه کاخ گلستان کشتی گرفته برای خنداندن شاه، حریف را در استخر بزرگ می انداختند و سر یکدیگر را زیر آب می بردند.