کتاب طراحی اشیاء روزمره

The Design of Everyday Things
کد کتاب : 28924
مترجم :
شابک : 978-6006654560
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 384
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب طراحی اشیاء روزمره اثر دونالد نورمن

لحن صمیمی از مشخصات بارز نثر نورمن است. او با آدمهای مختلفی سروکار داشته است و شاید لحنش بازتاب تجربیات گوناگون او باشد: از گیسون روانشناس، تا استیو جابز کارآفرین و دیوید کلی طراح، از معرفی مفهوم برآورد تا شرکت در مذاکرات برای استانداردهای صفحات نمایشگر.
نورمن بیش از هر چیز، روانشناس کاربر است، و در مقابل به ذهن و روان طراح کاری ندارد. او در کهنسالی هنوز یک مهندس است، و آنقدر از فرهنگ فاصله میگیرد تا در قاب نگاهش همواره فقط یک نفر حضور داشته باشد: کاربر. عجیب نیست که در بخشهای انتهایی کتاب که به این ویرایش افزوده شده اند فقط بخشهای کوتاهی را به «وظایف اخلاقی طراحی» اختصاص داده است. موضوع کار او ملموسات کاربر منفرد است، نه انتزاعات.

کتاب طراحی اشیاء روزمره

دونالد نورمن
دون نورمن (Don Norman‎؛ زادهٔ ۲۵ دسامبر ۱۹۳۵) پژوهش‌گر، مدرس دانشگاه و دانشمند علوم شناختی اهل ایالات متحده آمریکا است، که به‌عنوان استاد دانشگاه نورت‌وسترن، دانشگاه هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا، سن دییگو فعالیت می‌کند، همچنین مشاور شرکت‌هایی چون پاناسونیک، تویوتا و تد می‌باشد و از اعضای هیئت تحریریه دانشنامه بریتانیکا نیز بشمار می‌آید.نورمن در کتاب "طراحی موارد روزمره"، برای نخستین بار از اصطلاح طراحی کاربر-محور برای توصیف طراحی بر اساس نیازهای کاربران ا...