کتاب مبارزه علیه وضع موجود

All Power to the Imagination!
ج‍ن‍ب‍ش دان‍ش‍ج‍وی‍ی آل‍م‍ان ۱۹۵۵ - ۱۹۸۵
کد کتاب : 28939
مترجم :
شابک : 978-6004901949
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 258
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1

معرفی کتاب مبارزه علیه وضع موجود اثر سابینه فون دیرکه

ورود شماری از دانشجویان ناراضی آلمان به ساختار دولت آن کشور در دهه 1980 در شمار مهم ترین تحولات اروپا در سال های پس از پایان جنگ دوم جهانی بود. جوانان آن کشور، سرخورده از سیر وقایع و بی اعتماد به نسل پیش، ابتدا دو راه را در پیش گرفتند: درس خوانده ها اگزیستانسیالیست هایی شدند با لباس هایی همواره سیاه به علامت سوگواری برای جامعه ای که در آن منظور از حرف زدن کتمان حقیقت است و قصد از سکوت انکارآن؛ و جوانان طبقه کارگر عریده جویانی شدند لباس های چرمی به تن و سوار بر موتور سیکلت هایی پر سر و صدا دسته اول طبقه متوسط را نگران می کرد و دسته دوم او را می ترساند. اواخر دهه 1960 اوضاع وخیم تر شد: کسانی سلاح برداشتند تا نظامی را که به نظرشان فاسد و دروغگو می رسید سرنگون کنند...

همزمان با فروریختن دیوار برلن، شماری از جوانان پرخاشگر دههٔ ۱۹۶۰ در حکومت آلمان واحد صاحب شغل و مقام بودند. آیا وضع موجودی که مسئولیت آن با این گروه هم هست همان چشم انداز زیبایی است که وقتی دانشجو بودند وعده اش را می دادند، و آیا این دانشجویان سابق به ناراضیان آتی مجال خواهند داد که به همین ترتیب وارد صحنه شوند و سهمی از گوی و از میدان به دست آورند؟

کتاب مبارزه علیه وضع موجود

سابینه فون دیرکه
سابينه فون ديركه متولد سال 1960 ، استادیار آلمانی در دانشگاه پیتسبورگ است. مقالات وی در نقد و بررسی های مطالعات آلمانی و سیاست و جامعه آلمان منتشر شده است.