کتاب ایران از آغاز تا اسلام

L'Iran des origines al'Islam
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 67,500 | 60,750 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:
کد کتاب : 29052
مترجم :
شابک : 978-9643513818
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 471
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1951
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 19 مرداد

معرفی کتاب ایران از آغاز تا اسلام اثر رومن گیرشمن

«ایران از آغاز تا اسلام» نوشته استاد رومن گیرشمن، باستان شناس معروف فرانسوی و کاوشگر تپه سیلک ایران (یکی از سایت های مهم و کلیدی تمدنی در فلات ایران) است. دکتر محمد معین نیز که این اثر ارزشمند را ترجمه کرده است نیز از چهره های بنام و از استادان بزرگ فرهنگ و ادب ایران است که سالیان دراز با مولف مراوده و دوستی داشته است.
ایران از آغاز تا اسلام، ترجمه متن فرانسوی کتاب: «L ’Iran,des Orgines a L’Islam» است که برای اولین بار در سال ۱۹۵۱ میلادی در انتشارات «Payot» در پاریس به چاپ رسید و علاوه بر فارسی، به زبان های ایتالیایی، ژاپنی و انگلیسی نیز برگردانده شده است.

کتاب ایران از آغاز تا اسلام

رومن گیرشمن
رومن گیرشمن (اکتبر ۱۸۹۵ – سپتامبر ۱۹۷۹) (Roman Ghirshman) باستان‌شناس فرانسوی اوکراینی‌تبار بود.وی در خارکف اکراین در خانواده‌ای یهودی به دنیا آمد. به سال ۱۹۱۷ به پاریس نقل مکان کرد تا باستان‌شناسی و زبان‌های باستانی را فراگیرد، تحصیلاتش را در دانشگاه سوربن، مدرسه تحصیلات عالیه و مدرسه عالیه لوور به پایان رسانید. نخستین کار تجربی او زمانی بود که همراه با یک هیئت باستان‌شناسی فرانسوی به تلو واقع در عراق رفت (۱۹۳۰). وی بیشتر به آثار باستانی ایران علاقه‌م...