کتاب دور دنیا با شاه زیبلین

Le Tour du monde du roi Zibeline
کد کتاب : 29224
مترجم :
شابک : 978-6004055581
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 380
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

معرفی کتاب دور دنیا با شاه زیبلین اثر ژان کریستف روفن

«ژان کریستف روفن» آدم خودساخته و همه فن حریفی است. او پزشک، دیپلمات، مورخ و جهانگرد است و یکی از قدیمی ترین اعضای سازمان پزشکان بدون مرز و دومین عضو جوان فرهنگستان فرانسه است که در کارنامه اش برندۀ جوایز معتبری همچون لژیون دونور (شوالیه)، گنکور و... شده است.

او در دور دنیا با شاه زیبلین داستانی تاریخی را بازگو می کند. حکایت حضور شاه زیبلین ( پادشاه ماداگاسکار) در محضر «بنجامین فرانکلین»، شاهی که دوست ندارد شاه بماند، نزد فرانکلین آمده تا از او کمک بگیرد و فرانکلین شنیدن روایت زندگی او را همچون مرهمی می داند، مرهمی که می تواند به دردهای او پایان بخشد؛ همچون کاری که شهرزاد در هزارویکشب برای شهریار کرد و با داستان سرایی اش هم شهریار را آرامش بخشید و هم جان خودش را از مرگ حتمی نجات داد:

«اگر او شاه است، یقینا حاکمی همچون دیگر حاکمان نیست. من هرگز شاهی را نشناخته ام که در اوج قدرت از آن چشم پوشی کند.»

شهرزاد در پایان داستان سرایی اش خواسته ای از شهریار داشت، برای نجات خودش و برای نجات زنان سرزمینش، شاه زیبلین هم در حکایت داستان زندگی خودش و سرزمینی که دوستش دارد برای فرانکلین درپی چنین هدفی است؛ «استقلال ماداگاسکار».

کتاب دور دنیا با شاه زیبلین

ژان کریستف روفن
ژان کریستف روفان (انگلیسی: Jean-Christophe Rufin؛ زادهٔ ۲۸ ژوئن ۱۹۵۲) یک پزشک، دیپلمات، مورخ، جهانگرد و نویسنده رمان اهل فرانسه است. او رئیس سازمان اقدام علیه گرسنگی است و یکی از قدیمیترین اعضای پزشکان بدون مرز و دومین جوانترین عضو فرهنگستان فرانسه است. او از سال ۲۰۰۷ تا ژوئن ۲۰۱۰ سفیر فرانسه در سنگال بود.وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون لژیون دونور (شوالیه)، جایزه گنکور، جایزه انترالیه، و لژیون دونور (افسر) شده‌است.
قسمت هایی از کتاب دور دنیا با شاه زیبلین (لذت متن)
اوگوست گفت: «ما فقط از شما تقاضا داریم اجازه دهید داستان خود را برایتان شرح دهیم. به علاوه، ما به همین دلیل اقیانوس اطلس را طی کرده ایم.» بنجامین فرانکلین گفت: «بسیار خب، بفرمایید.» «داستانی بسیار طولانی است. از کشورهای زیادی می گذرد، ماجراهای هولناک و احساساتی خشن را نمایش می دهد و نزد مردمان دوردستی جریان پیدا می کند که زبان ها و فرهنگ هایشان از آنچه در اروپا می شناسیم، متفاوتند...» «هیچ مهم نیست! برعکس ، شما علاقه مندی من را به اوج رساندید...»