کتاب جلاد The Hangman


  • قیمت : ۹,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب جلاد اثر پرلاگر کویست

محمدعلی فائزی محمدعلی فائزی

رمان جلاد، اثری بی نظیر از پرلاگر کویست است که در سال 1933 برای اولین بار به انتشار رسید. رمان جلاد از دو بخش تشکیل شده است: در بخش اول، رمان جلاد در دوره ی قرون وسطی و در میخانه ای نشسته است و کسانی که در میخانه در حال می گساری هستند، با دیدن رمان جلاد شروع به بحث و گفتگو در مورد خیر و شر و همچنین خود رمان جلاد می کنند. در بخش دوم رمان جلاد، رمان جلاد در زمان قبل از جنگ جهانی دوم، در کلوب شبانه ای نشسته و مردمانی که در حال رقصیدن و می گساری هستند با دیدن رمان جلاد شروع به بازگو نمودن عقاید و افکارشان می کنند. به طور کلی می توان گفت که رمان جلاد، سمبول مهیب یک فکر قرون وسطایی است که بر پای خرافات بنا نهاده شده است و حامل این معنی است که خیر می تواند از شر به وجود آید و خشونت، بی رحمی و خونریزی به نحوی مرموز، موجبات ترقی و پیشرفت را فراهم می آورد. این خود انسان های بی خرد هستند که با کردار و رفتارشان، رمان جلاد را فرا می خوانند و با شور و اشتیاق به تماشای خون ریزی می نشینند. هر قدمی که انسان ها بر می دارند، شاید در ظاهر خیر باشد ولی در نهایت برای بشریت حکم شر و فساد دارد.

خرید و معرفی کتاب خواندنی جلادمشخصات کتاب جلاد
قطع :رقعی
وزن :140
تعداد صفحه :120
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :1933
شابک :978-600-92998-9-8
سری چاپ :1

ویژگی ها کتاب جلاد

پرلاگر کویست برنده جایزه ی نوبل ادبیات سال 1951

نکوداشت های کتاب جلاد
Beautiful and brutal.
زیبا و بی رحمانه.
Thrift Books

Amazingly observed.
به شکل شگفت انگیزی فکر شده.
Britannica Britannica

Elegantly crafted.
بسیار خوش ساخت.
Jstor Jstor

بخش هایی از کتاب جلاد (لذت متن)
بچه هایی که بیمار به دنیا می آیند و دردهای وحشتناک دارند، آن ها را می توان مداوا کرد، اگر یک ذره خونی که از سر شمشیر جلاد می چکد به آن ها بدهی تا بخورند یا این که خون یک قاتل را که هنوز گرم است به آن ها بدهی. روح شیطانی در شفا دادن معجزه می کند.

فقط خوک ها و کفتارها و لاشخورها نیستند که با مرده خوری زندگی می کنند، ما انسان ها هم همین طوریم.

جلاد می داند که رنج بردن یعنی چه، وقتی کاری را که مجبور است انجام بدهد، خودش هم عذاب می کشد. همیشه پیش از آن که کارش را انجام بدهد از محکوم طلب بخشش می کند.