جلاد

The Hangman

  • قیمت : ۹,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۷,۲۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب جلاد اثر پرلاگر کویست

رمان جلاد، اثری بی نظیر از پرلاگر کویست است که در سال 1933 برای اولین بار به انتشار رسید. رمان جلاد از دو بخش تشکیل شده است: در بخش اول، رمان جلاد در دوره ی قرون وسطی و در میخانه ای نشسته است و کسانی که در میخانه در حال می گساری هستند، با دیدن رمان جلاد شروع به بحث و گفتگو در مورد خیر و شر و همچنین خود رمان جلاد می کنند. در بخش دوم رمان جلاد، رمان جلاد در زمان قبل از جنگ جهانی دوم، در کلوب شبانه ای نشسته و مردمانی که در حال رقصیدن و می گساری هستند با دیدن رمان جلاد شروع به بازگو نمودن عقاید و افکارشان می کنند. به طور کلی می توان گفت که رمان جلاد، سمبول مهیب یک فکر قرون وسطایی است که بر پای خرافات بنا نهاده شده است و حامل این معنی است که خیر می تواند از شر به وجود آید و خشونت، بی رحمی و خونریزی به نحوی مرموز، موجبات ترقی و پیشرفت را فراهم می آورد. این خود انسان های بی خرد هستند که با کردار و رفتارشان، رمان جلاد را فرا می خوانند و با شور و اشتیاق به تماشای خون ریزی می نشینند. هر قدمی که انسان ها بر می دارند، شاید در ظاهر خیر باشد ولی در نهایت برای بشریت حکم شر و فساد دارد.

کتاب جلاد


ویژگی ها کتاب جلاد

پرلاگر کویست برنده جایزه ی نوبل ادبیات سال 1951

مشخصات کتاب جلاد
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
تعداد صفحه :120
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :1933
شابک :978-600-92998-9-8
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب جلاد
Beautiful and brutal.
زیبا و بی رحمانه.
Thrift Books

Amazingly observed.
به شکل شگفت انگیزی فکر شده.
Britannica Britannica

Elegantly crafted.
بسیار خوش ساخت.
Jstor Jstor

بخش هایی از کتاب جلاد (لذت متن)
بچه هایی که بیمار به دنیا می آیند و دردهای وحشتناک دارند، آن ها را می توان مداوا کرد، اگر یک ذره خونی که از سر شمشیر جلاد می چکد به آن ها بدهی تا بخورند یا این که خون یک قاتل را که هنوز گرم است به آن ها بدهی. روح شیطانی در شفا دادن معجزه می کند.

فقط خوک ها و کفتارها و لاشخورها نیستند که با مرده خوری زندگی می کنند، ما انسان ها هم همین طوریم.

جلاد می داند که رنج بردن یعنی چه، وقتی کاری را که مجبور است انجام بدهد، خودش هم عذاب می کشد. همیشه پیش از آن که کارش را انجام بدهد از محکوم طلب بخشش می کند.