کتاب زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد

The PEN/O Henry prize stories
کد کتاب : 29538
مترجم :
شابک : 978-9643378387
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 433
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 مهر

برگزیدگان جایزه ا.هنری 2012

معرفی کتاب زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد اثر مجموعه ی نویسندگان

مجموعه داستان «زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد» عنوان گزیده داستان های برگزیده جایزه ادبی ا. هنری در سال ۲۰۱۲ است که با سرپرستی علی فامیان و با ترجمه زهرا سلیمی منتشر شده است. داستان هایی که فلسفه بودنشان در ذیل برگزیدگان و کتاب منتخب این جایزه به دلیل نگاه انسانی و متفاوت آنها به زیست انسانی در زمین و نیز خلق نگاهی تازه و بدیع به انسانیت بوده است.

مجموعه حاضر که متعلق به داستان های منتخب این جایزه در سال ۲۰۱۲ است، از نقطه نظر نویسندگان انگلیسی زبان در جامعه فرا مدرن معاصر به زیست انسانی و نیز نوع زاویه دید آنها به زندگی و روابط خانوادگی قابل اعتناست و به نظر می رسد این موضوع در انتخاب آنها به عنوان اثر داستانی برگزیده خالی از تأثیر نبوده است.

در مجموعه داستان «زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد» مخاطب با ۱۲ داستان کوتاه همراه می شود که هر یک به نوعی تشریح کننده این موقعیت به شمار می روند. در داستان نخست از مجموعه با عنوان «زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد» نویسنده تلاشی تحسین برانگیز برای نمایش شیوه های زیستن و همزیستی را به نمایش می کشد. در این اثر با مجموعه ای از افراد روبروییم که به نوعی با یکدیگر دارای پیوند انسانی بوده و از این نقطه نظر هر یک در مواجهه با دیگری ناچار از اخذ رفتاری متفات هستند که بتواند زندگی در کنار هم را تجربه کنند.

کتاب زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد