کتاب بوشیدو

Bushido
کد کتاب : 29703
مترجم :
شابک : 978-9643252441
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 1905
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

معرفی کتاب بوشیدو اثر اینازو نیتوبه

وطن پرستی، آیین سلحشوری و جنگ آوری، مفاهیمی هستند که از دیرباز جایگاه ویژه ای در فرهنگ ژاپن داشته و منشا تحولات بزرگی در تاریخ این کشور بوده اند و در بسیاری از آثار مکتوب از گذشته تا کنون به آن ها اشاره شده است.
نویسنده در بخش اول این کتاب تحت عنوان بوشیدو به عنوان نظامی اخلاقی، بوشیدو را به مثابه قانونی نانوشته مشتمل بر معدودی اندرز و مثال معرفی می کند که مربوط به طریقت و اصول اخلاقی بوده و به سامورایی های مبارز تعلیم داده شده و آن ها بر حسب وظیفه ای که به لحاظ طبقه اجتماعی خود داشتند ملزم به حفاظت و رعایت آن در زندگی روزانه خود بودند.
در بخش دوم این کتاب نویسنده به بررسی سرچشمه های بوشیدو پرداخته و در این زمینه به مکتب بودا، ذن، شینتوییسم، و تعالیم کنفسیوس اشاره کرده است. در این بخش همچنین شرحی از اصول اخلاقی و هفت فضیلت بوشیدو که هر جنگ آوری باید در کسب و به نمایش گذاشتن آن ها بکوشد، آمده است.

کتاب بوشیدو

اینازو نیتوبه
نیتوبه اینازو (۱ سپتامبر ۱۸۶۲–۱۵ اکتبر ۱۹۳۳) برزشناس، مربی، نویسنده، دیپلمات، سیاستمدار مسیحی در دوره میجی و دوره تای‌شو در ژاپن بود. او در شهر موریوکا در استان ایواته متولد شد. مهمترین اثر او کتاب بوشیدو: روح ژاپن (۱۹۰۰) است. تصویر او قبلاً بر روی اسکناس‌های ۵۰۰۰ هزار ینی ژاپن نقش بسته بود.