کتاب دعا برای ربوده شدگان

Prayers For The Stolen
کد کتاب : 301
مترجم :
شابک : 978-600-229-376-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 209
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 20 آذر

نامزد دریافت جایزه ی پن/فاکنر 2015

معرفی کتاب دعا برای ربوده شدگان اثر جنیفر کلمنت

لادیدی گارسیا مارتینز، تندخو، بامزه و باهوش است. او در دنیایی متولد می شود که در آن، دختر بودن خطرات زیادی دارد. زن ها در کوه های گوئرروی مکزیک باید خودشان گلیمشان را از آب بیرون بکشند چرا که مردانشان برای یافتن فرصت های شغلی بهتر، به جاهای دیگری عزیمت کرده اند. در گوئررو، رئیسان باندهای مواد مخدر پادشاهی می کنند و مادرها، دخترانشان را به شکل پسر درمی آورند یا سعی می کنند که آن ها را با کوتاه کردن موها و سیاه کردن دندان ها زشت کنند- و یا هرکاری که دخترها را چنگال باندهای مواد مخدر حفظ کند. در حالی که مادر لادیدی انتظار بازگشت شوهرش را می کشد، او و دوستانش رویای آینده ای روشن تر و بهتر را در سر می پرورانند و در این دنیای پرآشوب، سعی می کنند از زندگی لذت ببرند. زمانی که لادیدی با پیشنهاد کار پرستاری بچه برای یک خانواده ی ثروتمند اهل آکاپولکو مواجه می شود، این فرصت را غنیمت شمرده و طعم اولین عشق زندگی اش را در آن خانه می چشد. اما وقتی یکی از دوستان او در ارتکاب قتلی محلی و مرتبط با یک باند مواد مخدر گرفتار می شود، آینده ی لادیدی به تیرگی می گراید. برخلاف شرایط سخت و خطرناک زندگی لادیدی، مقاومت و عزم این دختر جوان، امیدبخش زندگی تیره و تار او می شود.

کتاب دعا برای ربوده شدگان

جنیفر کلمنت
جنیفر کلمنت، زاده ی 1960، شاعر و نویسنده مکزیکی است که تحصیلات خود را در رشته ی ادبیات در شهرهای پاریس و نیویورک به پایان رسانده و با نوشتن رمان «دعا برای ربوده شدگان» موفق به دریافت دکترای افتخاری انجمن استعدادهای ملی شده است. او پیش از این کتاب، رمان «داستانی واقعی برپایه دروغ» را نوشته که در فهرست اولیه جایزه ی ارنج جا دارد.کلمنت در جایی گفته است: «همیشه باور داشته ام که ادبیات می تواند دنیا را تغییر بدهد.»این نویسنده در حال حاضر در مکزیک زندگی می کند و رئیس انجمن پن این کشور است.
نکوداشت های کتاب دعا برای ربوده شدگان
A beautiful, heart-rending novel.
رمانی زیبا و تأثیرگذار.
Wall Street Journal Wall Street Journal

With a powerful narrative.
با روایتی قدرتمند.
El Paso Times

Moving.
تکان دهنده.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب دعا برای ربوده شدگان (لذت متن)
می شد فهمید توی این اتاق کسی زندگی می کند، دورتادور آن پر از اسباب بازی بود، حداقل سی تا حیوان پشمالوی عروسکی مثل توده ای بالشت روی تخت دیده می شد، روی یکی از قفسه های کشودار سه تا ظرف بزرگ پر از اسمارتیزهای قرمز و زرد و سبز زیر آفتاب آکاپولکو می درخشیدند. تخت پسرک را به شکل یک نهنگ ساخته بودند.

او به من گفت که به تو بگویم که عشق، یک احساس نیست. یک جور ازخودگذشتگی است.

مادر گفت که هیچ وقت برای عشق، سلامتی یا پول دعا نکن. اگر خدا بفهمد که واقعا چه می خواهی، آن را به تو نخواهد داد.