کتاب پروانه و تانک

The Fifth Column & Four Stories of the Spanish Civil War
کد کتاب : 3027
مترجم :
شابک : 9786009693733
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 138
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 9 بهمن

ستون پنجم
The Fifth Column
کد کتاب : 38058
مترجم :
شابک : 978-9647640756
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1391
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 9 بهمن

معرفی کتاب پروانه و تانک اثر ارنست همینگوی

آغاز جنگ های داخلی اسپانیا مصادف بود با اوج قدرت نازی (فاشیسم) در اروپا؛ و مخالفان که دنبال فرصت می گشتند، اسپانیا را مکان مناسبی برای اولین رویارویی با آن یافتند. درگیری های داخلی اسپانیا، به دنبال پیروزی جمهوری خواهان و تشکل فرانکیست ها و بین المللی شدن مسأله ی اسپانیا، شرایط لازم برای این امر را فراهم آورد. بریگادهای بین المللی به کمک جمهوری خواهان شتافتند و آلمان نازی با نیروی هوایی اش و ایتالیای فاشیست با گردان پیاده نظام به یاری فرانکیست ها آمدند.

در میان خیل روزنامه نگاران و گزرش گران آن دوره که هرکسی به ظن خود مطلبی می نوشت. ارنست همینگوی هم بود، با همان ژرف اندیشی همیشگی خود در ترسیم انسان ها و حوادث.

به هنگام جنگ های داخلی اسپانیا و در ۱۹۳۶ و ۱۹۳۹، ارنست همینگوی، به عنوان خبرنگار جنگی خبرگزاری NANA و هم چنین به عنوان مشاور کارگردان صحنه های جنگ فیلمی مستند به نام خاک اسپانیا که یوریس ایونس سرگرم ساخت آن بود، چهاربار به اسپانیا سفر کرد و ماه هایی در این سرزمین گذراند. داستان های جنگ اسپانیا و یک نمایش نامه به نام ستون پنجم اولین ثمره ی ادبی این تجربه ی شخصی او در جبهه های مختلف اسپانیاست که در هتل فلوریدا، اقامتگاه وی در مادرید، نوشته شده است. همینگوی در این داستان ها از وضعیت غریبی روایت می کند که در عین واقعی بودن، غیرواقعی به نظر می رسد.

کتاب پروانه و تانک

ارنست همینگوی
ارنست همینگوی در ۲۱ ژوئیه ی ۱۸۹۹ در اوک پارک ایالت ایلینوی متولد شد. پدرش کلارنس، یک پزشک و مادرش گریس، معلم پیانو و آواز بود. ارنست تابستان ها را به همراه خانواده اش در شمال میشیگان به سر می برد و در همان جا بود که متوجّه علاقه ی شدید خود به ماهیگیری شد.او پس از اتمام دوره ی دبیرستان، در سال ۱۹۱۷ برای مدّتی در کانزاس سیتی به عنوان گزارشگر گاهنامه ی استار مشغول به کار شد. در جنگ جهانی اول، داوطلب خدمت در ارتش شد امّا ضعف بینایی او را از این کار بازداشت در عوض به عنوان راننده ی آمبولانس صلیب س...