کتاب نظریه های یادگیری

Learning Theories
چشم اندازی تربیتی
کد کتاب : 30281
مترجم :
شابک : 978-6005871364
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 536
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1990
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب نظریه های یادگیری اثر دیل اچ شانک


نگاهی جامع به اصول کلیدی نظری ، مفاهیم و یافته های تحقیق در مورد یادگیری ، با توجه ویژه به چگونگی کاربرد این مفاهیم و اصول در کلاسهای درس امروز.
کتاب نظریه های یادگیری این منبع مورد استفاده و احترام گسترده ، خوانندگان را با اصول نظری ، مفاهیم و یافته های تحقیقاتی مهم در مورد یادگیری آشنا می کند و به آنها کمک می کند تا ببینند که چگونه این نظریه و تحقیقات را به عنوان مربیان به کار بگیرند. نظریه های یادگیری با بحث در مورد رابطه ی بین نظریه ی یادگیری و آموزش آغاز می شود. سپس به علوم اعصاب در مورد یادگیری می پردازد. این کتاب از شش بخش و 17 فصل تشکیل شده است. این شش بخش عمده ترین نظریه های یادگیری را شامل می شود - رفتارگرایی ، نظریه شناختی اجتماعی ، نظریه پردازش اطلاعات ، فرایندهای یادگیری شناختی و سازه گرایی. بخش های این کتاب به ترتیب عبارتند از: معرفی یادگیری، نظریه های کارکردگرایی، نظریه های تداعی گرایی، نظریه های شناختی، نظریه ی نوروفیزیولوژیکی و نظریه ی تکامل.که هر بخش از چند فصل تشکیل شده است و هر فصل به توضیح نظریات یک نظریه پرداز اختصاص داده است. همچنین این کتاب شامل واژه نامه ی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی است.
کتاب نظریه ی یادگیری توسط علی اکبر سیف ترجمه شده است. این کتاب را نشر دوران منتشر کرده است.

کتاب نظریه های یادگیری

دیل اچ شانک
دیل اچ شانک یک روانشناس آموزشی، دینی سابق و استاد فعلی دانشکده آموزش در دانشگاه کارولینای شمالی در گرینسبورو است. وی در مورد تأثیر متغیرهای اجتماعی و آموزشی بر شناخت، یادگیری، خود تنظیم و انگیزه تحقیق کرده است. شانک در هیئت تحریریه ژورنال هایی مانند روانشناسی آموزشی معاصر و نقد و بررسی روانشناسی آموزشی خدمت کرده است، و بسیاری از مقالات ژورنال و فصل های کتاب در زمینه روانشناسی آموزشی را تألیف کرده است. وی علاوه بر کتابهای دیگر، نویسنده کتاب درسی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، ...
نکوداشت های کتاب نظریه های یادگیری
[The] book is a fine foundation for a Psychology of Learning course.
این کتاب پایه ی خوبی برای روانشناسی یادگیری است.
Jim May

The text does an excellent job covering motivation and self-regulated learning.
این کتاب بسیار خوب عمل کرده و انگیزه و یادگیری خودکار را پوشش می دهد.
Kerry Rice

قسمت هایی از کتاب نظریه های یادگیری (لذت متن)