کتاب سایه شب 1

Shadow of Night
سه گانه کشف جادوگران 2
کد کتاب : 30397
مترجم :
شابک : 978-6226651622
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 380
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

سایه شب 2
Shadow of Night
سه گانه کشف جادوگران 2
کد کتاب : 30398
مترجم :
شابک : 978-6226651615
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 315
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

معرفی کتاب سایه شب 1 اثر دبورا هارکنس

"سایه شب" که در ادامه ی داستان "کشف جادوگران" نوشته شده، اثری است زیبا و فانتزی از مورخ و محقق مشهور آمریکایی "دبورا هارکنس" که پس از فروش موفقیت آمیز اثر نخست، در ادامه ی داستان قبل به رشته ی تحریر در آمد. داستان درباره ی یک مورخ به نام دیانا بیشاپ است که از پیشینه ی خانوادگی بلندی از جادوگران برخوردار است. او به همراه متیو، که یک خون آشام با عمری طولانی است، رازهای موجود در نوشته ای کهن را بازگشایی می کنند و موفق می شوند که در زمان سفر کرده و به شهر لندن در قرن شانزدهم که دوران سلطنت ملکه الیزابت است، برگردند.
حالا در ادامه ی ماجرای "کشف جادوگران"، قصه "سایه شب" شروع شده که متیو و دیانا به لندن دوران ملکه الیزابت، یعنی به جهانی پر از جاسوسی و اختفا که اتفاقا عده ای از دوستان متیو در آن عضو یک مدرسه ی شبانه اند، وارد شده اند. ماموریت آن ها این است که جادوگری را پیدا کنند تا به دیانا آموزش بدهد چیزی را پیدا کند که احتمالا منبع رمزی برای ادامه ی نسل جانداران است. اما تار و پود گذشته ی متیو به دست و پای آنان پیچیده و دو دلداده را در مسیری سخت و طاقت فرسا قرار می دهد. بعد از پیدا کردن جادوگر مد نظر، او و دوستانش به دیانا کمک می کنند تا متوجه شود که او جادوگری است که توانایی ایجاد طلسم های منحصر به فردی دارد. در ادامه ی داستان "سایه شب" به قلم "دبورا هارکنس"، متیو و دیانا متوجه می شوند که سفر در زمان به این آسانی ها نیست چرا که آنان باید با اجداد خود رو به رو شوند و همچنین جستجوی آن ها برای فهمیدن خویشتن و بازیابی آنچه که به نظر می رسد میراث جانداران است، با سایه های سیاه رازهای تاریخی پوشیده شده است.

کتاب سایه شب 1


ویژگی های کتاب سایه شب 1

نامزد بهترین داستان فانتزی گودریدز سال 2012

دبورا هارکنس
دبورا هارکنس (Deborah Harkness‎؛ زادهٔ ۵ آوریل ۱۹۶۵) تاریخ‌نگار، رمان‌نویس، و نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است. وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون کمک‌هزینه گوگنهایم شده‌است. اثر مشهور این نویسنده و محقق، سه‌گانه‌ای است در قالب خیال‌پردازیِ تاریخی با عنوان تمام ارواح که عناوین این مجموعه به ترتیب عبارت هستند از کشف جادوگران، سایه شب و کتاب زندگی.
نکوداشت های کتاب سایه شب 1
A captivating and romantic ripping yarn.
افسانه ای عاشقانه و فریبنده.
Guardian Guardian

The joy that Harkness, herself a historian, takes in visiting the past is evident on every page. . . . A great spell, the one that can enchant a reader and make a 600-page book fly through her fingertips, is cast.”
لذتی که خود هارکنس به عنوان یک مورخ، از بازدید گذشته می برد، در تک تک صفحات مشهود است. این کتاب طلسمی است که می تواند خواننده را جادو کند تا ۶۰۰ صفحه داستان در میان انگشتانش به پرواز در آید.
Entertainment Weekly Entertainment Weekly

Fans of Harkness’s 2011 debut A Discovery of Witches will be delighted. . . . Harkness delivers enough romance and excitement to keep the pages turning. Readers will devour it.
طرفداران کتاب کشف جادوگران بسیار خشنود خواهند شد. هارکنس آنقدر هیجان و عشق در داستان ارائه می کند که مخاطب به ورق زدن کتاب ادامه دهد. خوانندگان این اثر را خواهند بلعید.
People People

Deborah Harkness takes us places we’ve never been before. . . . Shadow of Night isn't just about wonderfully detailed descriptions of England in 1591, it's about being there. Readers time-travel as precisely and precariously as Diana and Matthew do. . . . Shadow ends as Discovery did with promises of more to come. Lucky for us
دبورا هارکنس ما را به جاهایی خواهد برد که هرگز در آنجا نبوده ایم. سایه شب تنها توصیفی شگفت انگیز از انگلیس سال ۱۵۹۱ نیست بلکه خواننده را دقیقا به آنجا می برد.خوانندگان دقیق و مشروط همچون دیانا و متیو در زمان سفر خواهند کرد. سایه شب نیز همچون کشف جادوگران، نوید قصه های بیشتر در آینده را می دهد. خوش به حال ما!
USA Today USA Today

Picking up where she left off in last year’s A Discovery of Witches, Harkness proves she’s not suffering from a sophomore slump with this addictive tale of magic, mayhem and two lovers.
هارکنس داستان را از همان جایی که کشف جادوگران به اتمام رسید، از سر می گیرد و اثبات می کند که داستان دومش از جادو، آشوب و دلدادگان به همان اندازه اعتیادآور است.
Chicago Tribune Chicago Tribune

This novel is as much a love story about a bygone era as it is about Matthew and Diana. It overflows with a colorful cast of characters, many of whom Harkness has plucked straight from the history books, and Harkness renders the late 1500s in exquisite detail. . . . The writing is so rich, the characters so compelling . . . and best of all, Harkness manages to execute with aplomb the act of answering old questions while posing new ones that will intensify anticipation for the final installment. Readers who have been counting down the days, take heart: The wait was most assuredly worth it.
این رمان به همان اندازه که داستان عاشقانه ی متیو و دیاناست، درباره یکی از اعصار گذشته هم هست. کتاب سرشار از کاراکترهای رنگارنگ است که هارکنس بسیاری از آن ها را مستقیم از کتب تاریخی گلچین کرده است و سال های نهایی ۱۵۰۰ را در جزییات دلپذیری ارائه می دهد. نگارش بسیار غنی است و شخصیت ها کاملا متقاعد کننده اند. بهتر از همه این که هارکنس موفق شده با اعتماد به نفس کامل، عمل پاسخ دادن به سوالات گذشته را در حالی اجرا کند که سوالات جدید انتظار را برای پی بردن به پایان داستان تشدید می کند. خطاب به خوانندگانی که برای این اثر لحظه شماری می کردند باید گفت که اثر قطعا ارزش صبر آنان را داشته است.
BookPage BookPage

Harkness delights in lining up the living dead and modern academic history. . . . This tale of a feminist Yankee in Queen Elizabeth’s court charms amid the tumult, as the gifted heroine and her groom fight for generations and another sequel to come in order to protect the magical world that’s all around us.
هارکنس خوانندگان را از صف آرایی نامردگان و تاریخ دانشگاهی مدرن محظوظ می کند. همچنانکه که قهرمان با استعداد و دلداده اش برای نسل ها می جنگند و دنباله ای برای حفاظت از دنیای جادویی اطرافمان مورد انتظار است، این قصه از یک فمنیست یانکی در دوران ملکه الیزابت، جادویی در میان هیاهو خواهد بود.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب سایه شب 1 (لذت متن)
متیو سرش را به آرامی روی کف چوبی زمین انداخت. عطر تابستانی بیشتری از اسطوخودوس در هوا پخش شد. اقامتگاه قدیمی حتی در سال ۱۵۹۰ هم برای او آشنا بود. چشمانم با نور ضعیف خو گرفت. تختی بزرگ، میزی کوچک، نیمکت هایی باریک و یک صندلی را دیدم. از میان ستون های حکاکی شده تخت که سایبان آن را بالا نگه داشته بودند، دری را دیدم که اتاق خواب را به اتاق دیگر متصل می کرد. از آن اتاق نوری به شکل مثلثی بدقواره بر روتختی و زمین می تابید. دیوارهای اتاق همان روکشی را داشتند که از خانه متیو در ووداستاک به خاطر داشتم. سرم را به عقب خم کرده و سقف را دیدم که به صورت مربع های منظم گچ کاری شده بود و در هر یک رز تودور به رنگ سرخ و سفید قرار داشت. متیو به خشکی گفت:《 وقتی خونه ساخته شد این گل ها اجباری بودن؛ ازشون بدم میاد در اولین فرصت همه را سفید می کنیم.》 ناگهان شعله های طلایی آبی شمع ها تکان خوردند و گوشه پرده ی منقش رنگینی را روشن کردند که با بافتی عالی، برگ ها و میوه هایی را به تصویر می کشید. پارچه های جدید، این درخشش را نداشتند.