کتاب بهترین داستانهای کوتاه

Ernest Hemingway best short stories

مشخصات کتاب بهترین داستانهای کوتاه
مترجم :
شابک : 9789643512965
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 439
سال انتشار شمسی : 1396
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 28 مهر

معرفی کتاب بهترین داستانهای کوتاه اثر ارنست همینگوی

بسیاری از این داستان ها، قبلن با چندین ترجمه ی مختلف این جا و آن جا منتشر شده بودند، اما چاپ این کتاب که می توان آن را عصاره ی سال های سال تلاش «ارنست همینگ وی» در عرصه ی داستان کوتاه دانست، فرصتی ست برای بازخوانی همینگ وی و آموختن شگردهایی که نثر و سبک او را این چون این جذاب و پرطرف دار کرده و بر داستان نویسی نسل بعد از جنگ جهانی دوم، تاثیری شگرف گذاشته است.
«همینگ وی» نویسنده ای ست که تقریبن همه ی داستان های اش به طرز مشخصی از تجربیات و علایق شخصی خود او مایه گرفته اند؛ شاید یکی از رموز موفقیت اش هم هم این باشد: او از چیزهایی می نویسد که با پوست و استخوان تجربه شان کرده و به هم این علت، شناخت کافی و وافی از آن ها دارد. ناآشنایی با بیوگرافی و زنده گی پرفراز و نشیب همینگ وی، چیزی از جذابیت داستان های او کم نمی کند اما به یقین، شناخت آن بر لذت مطالعه ی داستان های او می افزاید و ای بسا برای دریافت گوشه و کنایه های نهفته در زیرلایه ی بعضی از نوشته های اش نیز شرط لازم باشد.

کتاب بهترین داستانهای کوتاه

ارنست همینگوی
ارنست همینگوی در ۲۱ ژوئیه ی ۱۸۹۹ در اوک پارک ایالت ایلینوی متولد شد. پدرش کلارنس، یک پزشک و مادرش گریس، معلم پیانو و آواز بود. ارنست تابستان ها را به همراه خانواده اش در شمال میشیگان به سر می برد و در همان جا بود که متوجّه علاقه ی شدید خود به ماهیگیری شد.او پس از اتمام دوره ی دبیرستان، در سال ۱۹۱۷ برای مدّتی در کانزاس سیتی به عنوان گزارشگر گاهنامه ی استار مشغول به کار شد. در جنگ جهانی اول، داوطلب خدمت در ارتش شد امّا ضعف بینایی او را از این کار بازداشت در عوض به عنوان راننده ی آمبولانس صلیب س...