کتاب چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟

The Culture Question: How to Create a Workplace Where People Like to Work
کد کتاب : 30720
مترجم : مجتبی ذاکرتبریزی
شابک : 978-6008913436
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 264
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

معرفی کتاب چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟ اثر مجموعه ی نویسندگان

"چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟" اثری است از جمعی از نویسندگان با نام های "رندی گریسر"، "اریک استاتزمن" و "وندی لوئون" که نکات برجسته ای درباره ی محیط کار و اثرات آن در بر دارد. به دلایل متعددی، بسیاری از افراد محیط کار خود را دوست ندارند. فضای برخی از موسسات ناسالم اند و احترامی برای کارمندان خود قائل نیستند و یا انگیزه ای برای کار ایجاد نمی کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد خود را در محیط کار گرفتار، بی تفاوت یا بی حوصله می یابند.
نویسندگان کتاب "چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟" معتقدند مردم باید جایی کار کنند که به آنجا علاقه دارند. زمانی که کارمندان محیط کارشان را دوست داشته باشند، نه تنها سلامت روان و احوال خودشان خوب می شود بلکه از نظر مالی و دیگر جنبه ها نیز برای موسسه مفید واقع می شوند.
در کتاب "چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟"، شش اصل کلیدی بررسی می شود که محیط کار را به مکانی سالم تر تبدیل می کند و به دو سوال بنیادی نیز پاسخ می دهد: یک اینکه چطور محیط کاری شما بر علاقه ی دیگران به محیط کارشان اثر خواهد گذاشت و دو اینکه چه کاری را می توانید برای بهتر شدن آن انجام دهید.
اهداف و ارزش های خود را منتقل کنید. وظایفی با معنا و الهام بخش و متناسب با توانایی های افراد فراهم کنید. تیم رهبری خود را بر افراد متمرکز کنید. روابط معنادار بین همکاران شکل دهید. با کار تیمی، از انرژی افراد برای رسیدن به بهترین عملکردشان بهره ببرید و نهایتا مدیریت اختلافات سازنده را تمرین کرده تا مسائل را به درستی حل و فصل کنید. "چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟" براساس نظرسنجی های صورت گرفته از بیش از دو هزار و چهارصد مدیر و کارمند نوشته شده و ایده های به دست آمده از این منابع را به صورت عملی به کار گرفته است.

کتاب چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟

قسمت هایی از کتاب چگونه یک محیط کاری عالی بسازید؟ (لذت متن)
از متن پشت جلد کتاب: متاسفانه تعداد انسان هایی که محل کارشان را دوست ندارند، خیلی زیاد است. بعضی سازمان ها ناسالم و مملو از رفتارهای توهین آمیزند. بعضی دیگر اساسا کسل کننده اند. به دلایل مختلف، کارمندان بی شماری در محل کارشان احساس زندانی بودن، بی اعتنایی و بی حوصلگی می کنند. به عقیده ی ما، کارمندان باید بتوانند محل کارشان را دوست داشته باشند. اگر کارمندان محل کارشان را دوست داشته باشند، نه تنها برای سلامت روان و رفاه خودشان که برای سازمان هم (چه از نظر مالی، چه غیرمالی) مفید است. وقتی فرهنگ محل کار به شیوهای هدفمند ایجاد می شود تا قابل احترام و الهام بخش باشد، کارمندان شادتر، بهره ورتر و متمرکزتر هستند. هدف ما از نوشتن این کتاب کم کردن درد و رنج های بسیاری ست که کارمندان در محل کار متحمل آن می شوند تا از این طریق رفاه جمعی مان را بیشتر کنیم. می خواهیم سهم مان را در ساخت دنیایی که همه ی انسان ها محل کارشان را دوست دارند، ادا کنیم.