شهربانو

Shabanu: Daughter of the Wind

مشخصات کتاب شهربانو
مترجم :
شابک :978-964-5571-70-0
قطع :رقعی
تعداد صفحه :249
سال انتشار شمسی :1388
سال انتشار میلادی :1989
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :6 خرداد

برنده ی جایزه ی نیوبری سال 1990

معرفی کتاب شهربانو اثر سوزان فیشر استیپلز | ایران کتاب

این رمان درخشان با بهره گیری از زمان حال و کلام رمان شهربانو، شخصیت اصلی داستان، مخاطب را با سرعتی شگفت انگیز به دنیا و ذهن یک دختر شجاع و باهوش پاکستانی می برد. زندگی برای رمان شهربانوی جوان و بااراده، هم تلخ است و هم شیرین. او که دومین دختر خانواده ای بدون پسر است، در بیابان طوفانی چولستان زندگی می کند و از آزادی های بیشتری نسبت به دختران هم سن و سال خود برخوردار است. اما زمانی که ملاقاتی تراژیک با زمین داری ثروتمند و پرقدرت، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، از رمان شهربانو خواسته می شود تا تصمیمی اتخاذ کند که تمام آمال و آرزوهای او را قربانی خواهد کرد. رمان شهربانو مجبور است تا مهم ترین و سرنوشت سازترین تصمیم زندگی اش را بگیرد. آیا باید کاری را انجام دهد که موجب حفظ آبروی خانوده اش تلقی می شود یا به خواسته و حرف دل خودش گوش بدهد؟

کتاب شهربانو

نکوداشت های کتاب شهربانو
Remarkable.
شایان توجه.
Boston Globe Boston Globe

A wonderfully wrought book.
کتابی با ساختار شگفت انگیز.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A touching and powerful story.
داستانی اثرگذار و قدرتمند.
New York Times New York Times

قسمت هایی از کتاب شهربانو (لذت متن)
بخشی از خودت را پنهان نگه دار. می توانی در عشق و تحسین غرقش کنی و دوشادوش او کار کنی... اما رازش اینجاست که درونی ترین زیبایی ات را، اسرار روحت را در قلبت محفوظ نگه داری تا همیشه برای آن، مجبور شود که به سمتت بیاید.

هر اتفاقی هم که بیفتد، تو خودت را داری. این، بااهمیت است. و تا زمانی که خودت را داری، انتخابی وجود خواهد داشت.

پولان و من میان بته های خار با احتیاط قدم بر می داریم و پیش می رویم. هر یک کوزه ای سفالی را که تا نیمه از آب پر است با تعادل روی سرمان حمل می کنیم. این، همه ی آبی است که توانستیم از توبا یا تنها آبگیری که محل اصلی و ذخیره آب ماست، بیرون بکشیم.