شهربانو

Shabanu: Daughter of the Wind

  • قیمت : ۴,۸۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۳,۸۴۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب شهربانو اثر سوزان فیشر استیپلز

این رمان درخشان با بهره گیری از زمان حال و کلام رمان شهربانو، شخصیت اصلی داستان، مخاطب را با سرعتی شگفت انگیز به دنیا و ذهن یک دختر شجاع و باهوش پاکستانی می برد. زندگی برای رمان شهربانوی جوان و بااراده، هم تلخ است و هم شیرین. او که دومین دختر خانواده ای بدون پسر است، در بیابان طوفانی چولستان زندگی می کند و از آزادی های بیشتری نسبت به دختران هم سن و سال خود برخوردار است. اما زمانی که ملاقاتی تراژیک با زمین داری ثروتمند و پرقدرت، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، از رمان شهربانو خواسته می شود تا تصمیمی اتخاذ کند که تمام آمال و آرزوهای او را قربانی خواهد کرد. رمان شهربانو مجبور است تا مهم ترین و سرنوشت سازترین تصمیم زندگی اش را بگیرد. آیا باید کاری را انجام دهد که موجب حفظ آبروی خانوده اش تلقی می شود یا به خواسته و حرف دل خودش گوش بدهد؟

کتاب شهربانو


ویژگی ها کتاب شهربانو

برنده ی جایزه ی نیوبری سال 1990

مشخصات کتاب شهربانو
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-5571-70-0
تعداد صفحه :249
سال انتشار شمسی :1388
سال انتشار میلادی :1989
سری چاپ :2
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

مدال نیوبری، نشان افتخار ادبیات کودک

این مدال توسط «انجمن خدمات کتابخانه ای برای کودکان» که بخشی از «انجمن کتابخانه های آمریکا» است به نویسنده ی خوش ایده ی سال گذشته اعطا می شود

نکوداشت های کتاب شهربانو
Remarkable.
شایان توجه.
Boston Globe Boston Globe

A wonderfully wrought book.
کتابی با ساختار شگفت انگیز.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A touching and powerful story.
داستانی اثرگذار و قدرتمند.
New York Times New York Times

بخش هایی از کتاب شهربانو (لذت متن)
بخشی از خودت را پنهان نگه دار. می توانی در عشق و تحسین غرقش کنی و دوشادوش او کار کنی... اما رازش اینجاست که درونی ترین زیبایی ات را، اسرار روحت را در قلبت محفوظ نگه داری تا همیشه برای آن، مجبور شود که به سمتت بیاید.

هر اتفاقی هم که بیفتد، تو خودت را داری. این، بااهمیت است. و تا زمانی که خودت را داری، انتخابی وجود خواهد داشت.

پولان و من میان بته های خار با احتیاط قدم بر می داریم و پیش می رویم. هر یک کوزه ای سفالی را که تا نیمه از آب پر است با تعادل روی سرمان حمل می کنیم. این، همه ی آبی است که توانستیم از توبا یا تنها آبگیری که محل اصلی و ذخیره آب ماست، بیرون بکشیم.