کتاب آنگلا مرکل

Angela Merkel
کد کتاب : 31199
مترجم : هایده وهاب زاده
شابک : 978-9641941651
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 آبان

معرفی کتاب آنگلا مرکل اثر استفن کورنلیوس

زندگی نامه و شرح حال "آنگلا مرکل" صدراعظم کشور آلمان و بنا به ارزیابی بسیاری از رسانه ها و مجلات، قدرت مند ترین زن جهان، در قالب کتابی با نام شخص او، به قلم "استفن کورنلیوس" به رشته ی تحریر درآمده است.
زمانی که بحران های بی سابقه، تمام منطقه ی یورو را در خود بلعیده بودند، یک چهره ی سیاسی، بیشتر از باقی افراد درخشید و آن چهره، "آنگلا مرکل" رهبر پرقدرت ترین کشور از نظر اقتصادی در منطقه بود. همچنان که روابط خارجی، مساله ی محوری دوران صدر اعظمی آنگلا مرکل باقی مانده است، چشم امید تمام جهان در این سال حیاتی انتخابات، به نقشی که آلمان در نجات منطقه ی اروپا بر عهده خواهد گرفت، دوخته شده است.
این زندگی نامه که با اعطای اختیارات به "استفن کورنلیوس" درباره ی "آنگلا مرکل" نوشته شده، اطلاعات قابل توجهی از زندگی شخصیتی که پشت نقاب سیاست مدار حضور دارد، در اختیار خوانندگان قرار خواهد داد. از روزگار جوانی "آنگلا مرکل" در تفلیس تا قرار گرفتن او به عنوان مهمان افتخاری در مجلس شام برگزار شده در کاخ سفید، این کتاب نشان می دهد که چطور دختری شجاع از آلمان شرقی برخاست تا به بالاترین درجه ی قدرت در منطقه ی اروپا برسد. علاوه بر بررسی نحوه ی شکل گیری ایدئولوژی و پس زمینه ی پرورش شخصیت "آنگلا مرکل"، "استفن کورنلیوس" به جزییات روابط شخصی او با همتایان بین المللی خود نظیر "دیوید کامرون"، "باراک اوباما"، "ولادیمیر پوتین" و همچنین مواضع او نسبت به کشورها و فرهنگ هایی که تحت سلطه ی آنان است نیز می پردازد.

کتاب آنگلا مرکل

استفن کورنلیوس
استفان کورنلیوس در سال 1966 متولد شد و رئیس دپارتمان سیاست خارجی سوددویچه زیتونگ است. وی برای اولین بار در سال 1989 در حالیکه مرکل رئیس بیداری دموکراتیک بود، در برلین شرقی ملاقات کرد.
قسمت هایی از کتاب آنگلا مرکل (لذت متن)
روزنامه آلمانی فرود دویچه زایتونگ توسط سردبیر خود چنین می گوید: ... همزمان با شروع بحران اقتصادی و محصور شدن منطقه یورو، چهره سیاست مداری جدید، بیش از دیگران درخشید. آنگلا مرکل رهبر قدرتمندترین اقتصاد جهان، کسی که به طور همزمان با مسائل حاد خارجی روبه رو بود و در جایگاهی بود که چشم امید جهان به برنامه های نجات او دوخته شده بود. ... از نوجوانی با همکلاسی هایش برای کوهنوردی به همه جا سفر می کرد، تا زمانی که در کاخ سفید به افتخار او ضیافت شام برگزار شد. او نشان داد که چگونه یک دختر از آلمان شرقی به بالاترین مدارج قدرت دست پیدا می کند و همچنین از تاثیر دوران کودکی و ایدئولوژی او که نجوه شکل گیری نگرش او را به زندگی بیان می کند، آگاه می شویم.