کتاب حیات کائنات

The Life of the Cosmos
کد کتاب : 31274
مترجم :
شابک : 978-6004367929
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 602
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب حیات کائنات اثر لی اسمولین

"لی اسمولین" استاد و پروفسور در رشته ی فیزیک در مرکز فیزیک گرانشی و هندسه ی دانشگاه پنسیلوانیا می باشد که در شکل گیری ایده های کلیدی در زمینه ی فیزیک کوانتوم، کیهان شناسی و نسبیت نقش به سزایی داشته است.
او در کتاب "حیات کائنات" نظریه ی جدیدی را ارائه می دارد که در آن معتقد است جهان یک روز با شکوه و جامع و
شدیدا متفاوت با هرچیزی که تا کنون پیشنهاد شده، بوده است. "لی اسمولین" اشاره می کند که فرآیند خود سازمان یافتگی، همچون آن چیزی که در فرگشت بیولوژیک دیده می شود، جهان را چنانکه تکامل یافته و از طریق سیاه چاله ها تکثیر می شود و هر کدام به بیگ بنگ جدید و جهان جدیدی منجر می شود، شکل داده است. فرآیند انتخاب طبیعی، پیدایش قوانین فیزیکی را منجر شده و جهان هایی را ترجیح می دهد که بهترین تکثیر در آن ها اتفاق می افتد. در نتیجه، کائنات منطبق بر قوانینی خواهد بود که در آن حیات، نتیجه ی طبیعی اصول بنیادی و سازنده ی جهان است و علم تصویری از این جهان را به ما ارائه خواهد کرد. تصویری از "حیات کائنات" که می گوید وقوع تازگی، تنها در دائمی بودن وقوع آن قابل درک است.
"لی اسمولین" یکی از افراد پیشرو در علم کیهان شناسی نوین می باشد و در کتاب "حیات کائنات" با چنان تخصص و مباحثه ای قوی بحث می کند که توجه همه ی افراد را در جهان فیزیک به خود جلب می کند. اما بشردوستی و نثر شفاف و تند و تیز اوست که به خوانندگان عادی نیز اجازه می دهد تا این کتاب را که یک خمش ذهنی در خط مقدم فیزیک روز محسوب می شود، به آسانی درک کنند.

کتاب حیات کائنات

لی اسمولین
لی اسمولین (متولد 6 ژوئن 1955) یک فیزیکدان نظری آمریکایی، عضو هیئت علمی در موسسه پیرامون فیزیک نظری، استاد جانبی فیزیک در دانشگاه واترلو و عضو هیئت علمی فارغ التحصیل گروهفلسفه در دانشگاه تورنتو است.کتاب Smolin در سال 2006 "مشکل با فیزیک" نظریه رشته را به عنوان یک تئوری علمی مفید مورد انتقاد قرار داد.وی در تئوری گرانش کوانتومی، به ویژه رویکردی که به عنوان گرانش کوانتومی حلقه شناخته می شود، همکاری داشته است.وی مدعی است كه دو رویكرد اصلی برای گرانش كوانتومی، گرانش كوانتومی حلقه و نظریه رشته می ت...
نکوداشت های کتاب حیات کائنات
The argument is as mentally thrilling as shooting Niagara in a dishpan, plunging the reader into a dizzying no-man's land between physics and metaphysics.
استدلال های کتاب به اندازه ی پریدن روی یک تشت در آبشار نیاگارا هیجان انگیز بوده و خواننده را در سرزمینی ممنوعه و دورانی بین فیزیک و متافیزیک غوطه ور می سازد.
Washington Post Washington Post

It's great fun to see the implications of this fantastic idea laid out by so original a thinker.... Smolin makes some of the strongest arguments I've seen that understanding the universe will require a serious search for some kind of laws of complexity.
بسیار لذت بخش است که مفاهیم این ایده ی فوق العاده توسط یک متفکر اصیل بیان شده است. اسمولین با استدلال های بسیار قوی بحث می کند که درک جهان، نیازمند جستجویی جدی برای برخی از قوانین پیچیده است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب حیات کائنات (لذت متن)