مریخی

The Martian

  • قیمت : ۳۲,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب مریخی اثر اندی وییر

شش روز پیش، فضانوردی به نام مارک واتنی به یکی از اولین افرادی تبدیل شد که بر روی مریخ قدم گذاشته است. اما او اکنون مطمئن است که اولین نفری خواهد بود که در این سیاره جانش را از دست می دهد. بعد از این که یک طوفان گرد و غبار مهیب، او را تا مرز مرگ پیش برده و هم سفرانش را-که همگی فکر می کنند مارک مرده است-وادار به ترک محل می کند، واتنی خود را آواره و تنها و بدون راهی برای ارتباط با زمین می یابد. او حتی اگر می توانست با زمین هم ارتباط برقرار کند، منابع و آذوقه اش خیلی زودتر از رسیدن کمک به اتمام می رسید. با این حال، مارک به احتمال زیاد از گرسنگی نخواهد مرد و به نظر می رسد که دستگاه ها و ماشین آلات آسیب دیده، محیط بی رحم و خطاهای انسانی زودتر او را از پا خواهند درآورد. اما مارک هنوز قصد دست کشیدن از تلاش را ندارد. او با کمک گرفتن از نبوغ، مهارت های مهندسی و عزم جزم خود، یکی پس از دیگری به مواجهه با مشکلات به نظر حل نشدنی می رود. آیا زیرکی و هوش بالای او برای غلبه بر این شرایط سخت و باورنکردنی کافی خواهد بود؟

کتاب مریخی


ویژگی های کتاب مریخی

برنده ی جایزه ی یادواره ی John W. Campbell سال 2016

3 هفته جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز.

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی ریدلی اسکات در سال 2015 ساخته شده است.

مشخصات کتاب مریخی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-182-148-6
تعداد صفحه :416
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2011
سری چاپ :3
نکوداشت های کتاب مریخی
Brilliant.
درخشان.
Wall Street Journal Wall Street Journal

With surprising plausibility.
به شکل غافل گیرکننده ای قابل باور.
USA Today USA Today

Gripping.
جذاب.
AVClub.com

بخش هایی از کتاب مریخی (لذت متن)
روزم را با مقداری «هیچ چایی» شروع کردم. درست کردن «هیچ چایی» خیلی آسان است. ابتدا مقداری آب داغ تهیه کنید، سپس هیچی اضافه نکنید.

به فنا رفتم. البته کلی با خودم فکر کردم و به این نتیجه رسیدم. به فنا. شش روز از دو ماهی که قرار بود بزرگ ترین دو ماه عمرم باشد گذشت و بعد همه چیز کابوس شد. حتی خبر ندارم کسی این ها را می خواند یا نه. ولی خوب لابد بالاخره کسی پیدایشان می کند. شاید مثلا صد سال دیگر.

محض اطلاع... من در سول ششم نمردم. قطعا مابقی خدمه خیال کردند من مردم و نمی توانم هم سرزنش شان کنم. شاید یک روز عزای ملی برای من اعلام کنند و توی صفحه ی ویکی پدیای من هم بنویسد «مارک واتنی تنها انسانی است که بر سطح سیاره ی مریخ مرده.» نمی شود هم گفت حرف شان غلط است. چون قطعا این جا می میرم. فقط آن طور که بقیه خیال می کنند در سول ششم نمرده ام.