کتاب نیروی طبیعت

Force of Nature
کد کتاب : 31371
مترجم :
شابک : 978-6226652261
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 360
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

نامزد جایزه بهترین کتاب معمایی گودریدز سال 2018

برنده جایزه داویت برای بهترین رمان جنایی بزرگسالان

نامزد جایزه کتاب سال ناشران مستقل استرالیا

نامزد جایزه بهترین رمان معمایی آمازون

معرفی کتاب نیروی طبیعت اثر جین هارپر

پنج زن با بی میلی کوله پشتی های خود را برداشته و در امتداد زمینی گل آلود شروع به راه رفتن می کنند.
فقط چهار نفر از آن طرف بیرون می آیند.
این پیاده روی در محدوده های ناهموار گیرالانگ برای این است که همکاران دفتر را از منطقه راحت خود با تهویه مطبوع خارج کرده، روحیه ی کار تیمی را در آن ها برانگیخته و آنها را تشویق به مقاومت در برابر سختی های پیش رو کنند. حداقل این دقیقا همان چیزی است که وب سایت شرکت تبلیغ می کند. اما...
آلیس گم می شود و تنها چهار همکارش می توانند از این سفر اجباری با پایانی تلخ بازگردند.
آرون فالک ، محقق پلیس فدرال ، علاقه زیادی به محلی که کوهنورد، آلیس راسل در آن مفقود شده است دارد. از آنجا که آلیس رازهایی را در مورد شرکتی که در آن کار می کرد و افرادی که با آنها کار می کرد می دانست.
چهار زن همکار که از سفرشان در نهایت اندوه باز می گردند، داستان ترس ، خشونت و شکسته شدن اعتمادشان را در طول روزهای زندگیشان را در منطقه ی دورافتاده استرالیا برای پلیس فدرال آرون فالک تعریف می کنند. و در حالی که فالک درگیرناپدید شدن آلیس است ، کم کم شک می کند به این که برخی از خطرات بسیار عمیق تر از باشند که دیگران می گویند.
کتاب نیروی طبیعت ادامه ی کتاب قبلی جین هارپر با نام خشکسالی است. این کتاب را فرسیما قطبی ترجمه و نشر نون آن را منتشر کرده است.

کتاب نیروی طبیعت

جین هارپر
جین هارپر، زاده ی سال 1980، نویسنده ای استرالیایی است که در انگلستان به دنیا آمده است.هارپر در منچستر به دنیا آمد و در هشت سالگی به همراه خانواده به استرالیا رفت. او در نوجوانی به انگلیس بازگشت و در دانگشاه کنت به تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی پرداخت. هارپر در سال 2008 به استرالیا بازگشت.او در سال 2011 به عنوان روزنامه نگار در نهاد خبری Herald Sun مشغول به کار شد. هارپر پس از سال ها فعالیت در حرفه ی روزنامه نگاری، در کلاس های آنلاین نویسندگی شرکت کرد و اولین رمان خود، «خشکسالی» را نوشت.
نکوداشت های کتاب نیروی طبیعت
Riveting, tension-driven thriller.
یک تریلر با چفت و بست و تنش محور.
Booklist Booklist

A gripping tale of an elemental battle for survival.
داستانی گیرا از نبردی اساسی برای بقا.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Jane Harper is a must-read writer.
جین هارپر نویسنده ای است که باید حتما بخوانید.
Michael Koryta

قسمت هایی از کتاب نیروی طبیعت (لذت متن)
ولی بعضی چیزها همیشه در یاد باقی می ماندند. فالک تقریبا نوجوان بود که رشته کوه گیر الانگ برای اولین بار اخبار عصرگاهی را به تسخیر خود در آورد. در دو سال بعدی هم سه بار دیگر این اتفاق افتاد. هر بار تصاویری از گروههای تجسس که به سختی در پوشش گیاهی متراکم جنگل گام بر می داشتند و افسار سگهای زنده یاب را می کشیدند در سالن های پذیرایی خانه های سراسر ایالت به نمایش در می آمد. در نهایت، بیشتر اجساد را پیدا کرده بودند.

چیزی نیست. مسئله کاریه. برگرد بخواب. ا ین فالک زمزمه کار من را زیر گوشش شنید و متوجه شد که او دارد با کسی آن طرف خط صحبت می کند. به طور غیرارادی کارمن را در دفتر مشترکشان تصور کرد، جمع شده پشت میزی که دوازده هفته قبل کنار میز او چپانده شده بود. از آن موقع، نزدیک یکدیگر به معنای لغوی اش، کنار هم کار کرده بودند. وقتی کار من خودش را می کشید، پاهایش میخورد به پایه های صندلی فالک. ساعت را چک کرد. ساعت از ده گذشته و شب یکشنبه بود؛ البته که کار من خانه بود. ما نشان داده ها دارد کارمن گفت: «دیدی بالأخره؟» به خاطر کسی که پیشش بود خالا داشت پچ پچ می کرد. فالک حدس زد که نامزدش باشد. شده .. انه هنوزه نیازی نبود فالک صدایش را پایین بیاورد: «صبر کن.» نوار خبر از پایین صفحه رد شد. «خودشه»