کتاب اسرار سقیفه

Saqifeh
کد کتاب : 31481
مترجم : محمدجواد حجتی کرمانی
شابک : 978-6004350785
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 292
سال انتشار شمسی : 1396
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

معرفی کتاب اسرار سقیفه اثر محمدرضا مظفر

نخستین چاپ کتاب حاضر در سال 1347 شمسی به همت مرحوم علی حجتی کرمانی توسط انتشارات شفق و چاپ های مکرر بعدی توسط انتشارات انصاریان به چاپ رسیده است. چاپ جدید که از سوی انتشارات اطلاعات منتشر شد. دارای ویژگی های زیر است:
سرپیشگفتار در آغاز، مشتمل بر: آشنایی با زندگی و آثار علامه محمدرضا المظفر، تقریظ علامه مصلح سید شرف الدین عاملی بر کتاب «السقیفه»، گفتاری کوتاه از مترجم در مورد سیره قولی و عملی امام علی(ع) و ائمه اطهار(ع)، با این هدف که اختلاف رحمت آمیز را جایگزین تفرقه خصومت آمیز کنند تا اخوت فرق اسلامی حفظ شود و به صف واحد مسلمین خلل نرسد.
در حاشیه در پایان مشتمل بر: نقد و نظر؛ گفتگوی استادان: حاج شیخ عبدالمجید معادیخواه، دکتر سیدصادق سجادی و علی بهرامیان در مورد کتاب، ملاحظات استاد عبدالله ملاح (از علمای اهل سنت موصل) و پاسخ های استاد مظفر.

کتاب اسرار سقیفه

محمدرضا مظفر
محمدرضا مظفر (۵ شعبان ۱۳۲۲ قمری - ۱۶ رمضان ۱۳۸۳ قمری) مجتهد مشهور، فقیه، اصولی، متکلم، فیلسوف و از محققان شیعی در حوزه فقه و اصول، منطق، کلام و عقاید بود. او صاحب سه کتاب مشهور اصول الفقه، المنطق و عقائد الإمامیه می‌باشد که در حوزه‌های علمیه شیعه به صورت رسمی تدریس می‌شوند. محمدحسین مظفر و محمدحسن مظفر، برادران او هستند.