کتاب سیاست خارجی

Foreign Policy
از منظر آیت الله العظمی خامنه ای ( مدظله العالی)
کد کتاب : 31573
شابک : 978-6008218852
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 820
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

معرفی کتاب سیاست خارجی اثر امیر سیاهپوش

این کتاب به مبانی، اهداف، اصول و الزامات سیاست خارجی از منظر مقام معظّم رهبری در پنج بخش پرداخته است:
بخش اوّل: آرمان گرایی واقع بینانه؛ چهارچوبی نظری برای تعاملات سیاست خارجی جمهوری اسلامی
بخش دوّم: اصول و پایه های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران
بخش سوّم: اقتدار بین المللی و عوامل موثّر بر آن
بخش چهارم: سیاستها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال دول و ملل خارجی (دربرگیرنده مباحثی در خصوص سیاستها و مواضع کلّی نظام سیاسی اسلام، مواضع و سیاستها در قبال امّت اسلامی و مشکلات آن، مسائل فلسطین، جریان بیداری اسلامی و جریانهای تکفیری).
همینطور مواضع جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی به تفکیک آمده است. در این فصل به مطالب رهبر انقلاب در خصوص آمریکا و نیز مسئله مذاکره به تفصیل اشاره شده است.
بخش پنجم: نشانه ها و عوامل تحوّل نظم کنونی و آینده جهان. این بخش درحقیقت بیان نگاه رهبری در خصوص آینده سیاسی جهان با توجّه به اوضاع و احوال کنونی حاکم بر جهان است.

کتاب سیاست خارجی

امیر سیاهپوش
دکتر امیر سیاه‌پوش متولد سال 1355، دارایدکتری انقلاب اسلامی از دانشگاه معارف اسلامی، 1395،عضو هیئت علمی مرکز پژوهش‌های صدرا و دانشگاه معارف اسلامی قم می باشد. از آثار وی می توان بهکتاب: فرهنگ از منظر مقام معظم رهبری، موسسه نشر شهر 1390. کتاب: الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در منظر رهبر معظم انقلاب اسلامي، موسسه نشر شهر 1390. مقاله: چیستی انقلاب اسلامی از منظر آیت‌الله خامنه‌ای، فصلنامه مطالعات انقلاب اسلامی، 1395، مجری طرح‌های مختلف پژوهشی در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی ...