کتاب آیشمن در اورشلیم

Eichmann in Jerusalem
گزارشی در باب ابتذال شر
 • 5 % تخفیف
  قیمت : 55,000 | 52,250 تومان

 • موجود
 • انتشارات: برج برج
  نویسنده:
کد کتاب : 31670
مترجم :
شابک : 978-6229647738
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1963
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5

آیشمن در اورشلیم
Eichmann in Jerusalem
گزارشی در باب ابتذال شر
 • 5 % تخفیف
  قیمت : 60,000 | 57,000 تومان

 • موجود
 • انتشارات: برج برج
  نویسنده:
کد کتاب : 34931
مترجم :
شابک : 978-6227280173
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 376
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1963
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3

معرفی کتاب آیشمن در اورشلیم اثر هانا آرنت

تحلیل بحث برانگیز ژورنالیستی ای از ذهنیتی که پرورش دهنده ی هولوکاست بود ، از نویسنده کتاب "خاستگاه های توتالیتاریسم"
آیشمن در اورشلیم (گزارشی در باب ابتذال بشر) کتابی است که در سال 1963 توسط هانا آرنت، نظریه پرداز سیاسی نوشته شده است. آرنت یهودی ای است که در زمان به قدرت رسیدن آدولف هیتلر از آلمان فرار کرد و گزارشگر دادگاه آدولف آیشمن برای نیویورکر بود.
گزارش معتبر و خیره کننده هانا آرنت در مورد محاکمه رهبر نازی آلمان ، آدولف آیشمن ، برای اولین بار در سال 1963 به عنوان یک سری مقالات در نیویورکر منتشر شد. آیشمن یکی از قسی القلب ترین فرماندهان نازی بود که لقب قصاب اروپا را گرفته است. آرنت در این مقالات به شرح محاکمه ی او پرداخته است. این کتاب نسخه اصلاح شده ی آن مقالات است که در سال 1996 منتشر شد و شامل مطالبی است که پس از برگزاری دادگاه روشن شد، همچنین متن آرنت به طور مستقیم به بحث و جدال ناشی از خودش پرداخته است. کتاب آیشمن در اورشلیم یک پیروزی بزرگ روزنامه نگاری توسط یک روشنفکر با نفوذ منحصر به فرد است ، آیشمن در اورشلیم به همان اندازه که آموزنده است بسیار تکان دهنده است - نگاهی متفاوت به یکی از ناآرام ترین (و آشفته ترین) مسائل قرن بیستم.
آرنت در این کتاب مسئله ی شر را در دل این جنایت بزرگ در تاریخ بشری ریشه یابی می¬کند، به دنبال عوامل آن گشته و تحلیل های خود را از آن ارائه می کند.

کتاب آیشمن در اورشلیم

هانا آرنت
هانا آرنت، زاده ی 14 اکتبر 1906 و درگذشته ی 4 دسامبر 1975، فیلسوف و تاریخ نگار آلمانی-آمریکایی بود.آرنت در لیندن واقع در نزدیکی هانوفر و در یک خانواده ی مرفه یهودی به دنیا آمد. او پس از پایان دوره ی دبیرستان، در 18 سالگی وارد دانشگاه ماربورگ شد و تحصیل خود را در رشته های فلسفه، ادبیات یونان و الهیات مسیحی آغاز کرد ولی پس از مدتی، درس و تحصیل را رها کرد و به دانشگاه هایدلبرگ رفت. آرنت که از دوران تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ به بعد به یکی از بانفوذترین و خوش فکرترین رهبران چپ آلمان بدل شده بود، ا...
نکوداشت های کتاب آیشمن در اورشلیم
Brilliant and disturbing
درخشان و مضطرب کننده
Stephen Spender, The New York Review of Books

Profound . . . This book is bound to stir our minds and trouble our consciences.
عمیق . . این کتاب قطعا ذهن ما را به هم زده و وجدان ما را به دردسر خواهد انداخت
Chicago Tribune Chicago Tribune

Deals with the greatest problem of our time . . . the problem of the human being within a modern totalitarian system
این کتاب با بزرگترین مشکل زمان ما سروکار دارد. . . مشکل انسان در یک سیستم توتالیتر مدرن.
Bruno Bettelheim, The New Republic

قسمت هایی از کتاب آیشمن در اورشلیم (لذت متن)
عنی آقای هاوزنر واقعا باور داشت که اگر دادگاه نورنبرگ آیشمن را در جایگاه متهم نشانده بود، توجه بیشتری به سرنوشت یهودیان نشان می داد؟ ابدا. او هم مانند تقریبا هرکس دیگری در اسرائیل، باور داشت که فقط یک دادگاه یهودی می تواند عدالت را در حق یهودیان جاری کند و این وظیفهٔ یهودیان است که به قضاوت دشمنانشان بنشینند. به همین دلیل، حتی یک اشارهٔ کوچک به تشکیل دادگاه بین المللی برای محاکمهٔ آیشمن، نه بابت جنایت «علیه مردم یهود»، بلکه بابت جنایت علیه بشریت که بر پیکرهٔ مردم یهود ارتکاب یافته است، در اسرائیل با مخالفت تقریبا همگانی روبه رو می شد. آن لاف عجیب «ما قائل به هیچ نوع تفکیک قومیتی نیستیم» هم از همین جا می آید، که البته در اسرائیل چندان عجیب به نظر نمی رسید، اینجا قواعد شرع خاخامی بر احوال شخصیه {و نسب} شهروندان یهودی حاکم است و در نتیجه هیچ یهودی ای نمی تواند با یک غیریهودی ازدواج کند؛ ازدواجی که خارج از اسرائیل منعقد شده به رسمیت شناخته می شود، اما فرزندان حاصل از ازدواج های مختلط، قانونا حرام زاده اند (فرزندان والدین یهودی که خارج از ازدواج متولد شوند مشروع هستند)، و اگر کسی مادر غیریهودی داشته باشد، نه می توان با او ازدواج کرد و نه اجازهٔ دفن او را می دهند.

(فیلیپ گیلون۳۰ اخیرا در نشریهٔ جبههٔ یهود۳۱ نوشت: «استدلالی که علیه ازدواج مدنی وجود دارد این است که در میان خاندان اسرائیل رخنه می افکند و یهودیان این کشور را از یهودیان دیاسپورا جدا می اندازد»). حالْ علتش هرچه که بود، بی شک ساده لوحی دادستان در محکوم کردن قانون ننگین نورنبرگ (مصوب ۱۹۳۵)، همان قانون نازی که ازدواج مختلط و رابطهٔ جنسی میان یهودیان و آلمانی ها را ممنوع می کرد، شگفت انگیز بود. خبرنگاران آگاه تر، کاملا به این وضع کنایه آمیز واقف بودند اما در گزارش های خود به آن اشاره نمی کردند. گمان می کردند حالا وقتش نیست به یهودیان بگوییم قوانین و نهادهای کشور خودشان چه اشکالاتی دارد.